'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2017-08-06 23:18:38

ciekawa
Użytkownik

Podejście do kontrowersyjnych badań

Witajcie img/smilies/smile
Niedawno natknęłam się na serial Masters of Sex - opowiada o parze badaczy, Williamie Mastersie i Virgini Johnson. Choć jest to opowieść fabularyzowana, skłoniła mnie do zainteresowania się tym, jak faktycznie to wszystko wyglądało.
Nie można powiedzieć, że ich badania nie były przełomowe, przeprowadzili prawdziwą rewolucję seksualną i zmienili spojrzenie na bardzo wiele spraw w tym zakresie obserwując zza lustra weneckiego tysiące masturbujących się osób i uprawiających seks par. Trudno odmówić im wkładu w dzisiejszą wiedzą dot. seksualności i wiele dobrych rzeczy, jakie ze sobą przyniosła, jednak zastanawia mnie jak powinien katolik podchodzić do tego typu badań. Jakby nie spojrzeć - w moralnym rozrachunku jednak nie do końca chyba powinno podobać nam się jak do tych wniosków dochodzili... I mimo, że na pewno ich celem nie było wzbudzenie taniej sensacji i badania były prowadzone w celach czysto naukowych (także i w książkach przez nich wydanych nie ma cienia wyuzdania, są raczej dosyć trudne w odbiorze i napisane fachowo) to taka a nie inna ich forma budzi pewne kontrowersje...
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Stopka forum