'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2017-05-22 04:28:33

A-psik
Moderator

Re: Zakon a choroba fizyczna

Primo, nie rozumiem po co aż trzy posty. Jeden spokojnie by wystarczył, serio.
Secundo, czasem tak bardzo przyklejamy się do naszego pomysłu, że nie potrafimy zauważyć czegoś co dla innych jest oczywiste.
Tertio, każdy z nas ma powołanie...choć niekoniecznie do zakonu. Otwórz serce i oczy na inne alternatywy.

Deus caritas est

#27 2017-05-22 07:50:18

Piotr888
Użytkownik

Ja rozumiem powołanie jako zaproszenie Pana Jezusa do zrealizowania swojej życiowej wolności w określony sposób. On na pewno nie zaprasza, nie dając jednocześnie możliwości realizacji tego zaproszenia. Czy Twoje problemy zdrowotne są tymczasowe, czy raczej stałe?

#28 2017-05-22 12:45:25

michaleus
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny: 21.01

Ja dodam tylko tyle, że w niektórych męskich wspólnotach jednym z głównych wymagań jest fizyczne zdrowie (albertyni, kameduli, franciszkanie od krzyża św., bonifratrzy) w ogóle chyba wszędzie. U augustianów np. trzeba przedstawić wyniki konkretnych badań (nie tylko ogólne zaświadczenie od lekarza rodzinnego o możliwości np. podjęcia studiów), ale EKG, badania na poziom cukru, cholesterolu, prześwietlenie płuc...

Im więcej daje się Bogu, tym więcej się od Niego otrzymuje.

#29 2017-05-22 19:06:17

Andzia
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Przepraszam, że trzy posty dodałam. To przez pomyłkę. Moje problemy ze zdrowiem są  raczej stałe.

#30 2017-05-26 18:04:00

Przemieniony
Użytkownik

Andzia jak doskonale Ciebie rozumiem.

Również jestem chory, co prawda moja choroba w żaden sposób nie wpływa na moją aktywność.
W tym tygodniu miałem zagrać w otwarte karty z Zakonem, który mnie interesuje ale.. nie potrafię bo wierzę w Cud uzdrowienia w każdym momencie.. Może zrobię to w przyszłym..
Proszę o jedno Chwała Ojcu.. ,za pomyślność dla mnie, każdą Osobę, która to przeczyta.

Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

#31 2017-05-27 12:07:38

Andzia
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Pytałeś już kiedykolwiek w jakimś zgromadzeniu? Jeśli nie to może się okazać, że nie będzie  problemu i nie warto zwlekać.

#32 2017-05-27 17:28:06

AJ
Moderator

Przemieniony a co jak Pan chce żebyś mu zaufał?. Po prostu zaufał w ciemno nie oczekując żadnego cudu,  właśnie w takie sytuacji  w takiej rzeczywistości jak jest?

#33 2017-07-09 00:23:06

Gitana
Użytkownik

Czy lekka astma jest przeszkodą do wstąpienia do zakonu? Mam astmę wysiłkową, która uaktywniła się w okresie dorastania. Nie mam jakiś strasznych napadów choroby, jedynie przy wzmożonej aktywności fizycznej ciężko mi się oddycha, ale to nie zawsze, gdy wezmę lek jest już w porządku. Dodam tylko, że tych leków też nie muszę brać codziennie, a był taki czas, że przez prawie rok nie musiałam ich stosować, bo nie występowały żadne objawy choroby. Zastanawiam się, czy pomimo mojej dolegliwości zostanę przyjęta do zakonu.
Z góry dziękuję za odpowiedzi. img/smilies/smile

#34 2017-07-09 07:00:11

owu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Najlepiej zapytać u źródła img/smilies/wink
W klasztorze jest wiele wysiłku, więc może to być problematyczne, ale zależy przede wszystkim jak Ty się czujesz. A jeżeli wstąpisz wszystko i tak wyjdzie w czasie formacji img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez owu (2017-07-09 07:02:50)

#35 2017-08-15 10:53:11

green
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

hmm... znalazłam taki film > Grażyny Szczepaniak https://www.facebook.com/grazyna.szczep … nref=story myślę, że warto by był na forum ale nie mam pojęcia w jakim temacie, więc padło na ten. Podejrzewam, że nie do końca jest to zakon, na pewno nie jest to OV, może jest to jakiś instytut świecki... nie wiem, forma może wydawać się kontrowersyjna, ale film i namiary zostawiam na forum, może komuś się przyda, czytając ten wątek.

Pozdrawiam img/smilies/smile

Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Stopka forum