'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2017-05-27 10:37:42

A-psik
Moderator

Habit zamiast szminki

Niedawno, bo w drugiej połowie obecnego miesiąca na rynku księgarskim pojawiła się książka z wywiadami z siostrami zakonnymi. Tytuł (moim zdaniem) ciekawy, intrygujący i w ogóle.

Ps. tytuł książki jak w temacie wątku.
Ps.1. jak ktoś już czytał to może skrobnie co o niej myśli


Deus caritas est

Offline

 

#2 2017-09-03 22:48:23

Sabina M. (op)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:
Skąd: misjonarki szkoły - dominikanki bezhabitowe

Re: Habit zamiast szminki

Bardzo dobra książka. Pasjonująca. Na pytania autorki - świeckiej kobiety - odpowiadało 14 sióstr z różnych zgromadzeń i zakonów (czynnych i kontemplacyjnych, habitowych i bezhabitowych). Były to np. między innymi: teolożka; historyk Kościoła; siostra prowadząca duszpasterstwo akademickie; siostra prowadząca rekolekcje; mniszka; ginekolog z wieloletnim stażem; filozof - wykąłdowca uniwersytecki; psychiatra; psycholog; siostra, która na Litwie zorganizowała i prowadzi pierwsze hospicjum; misjonarka, kóra apostołowała w buszu i siostra, która w Polsce dociera z Ewangelią i pomocą do prostytutek. Opowiadały głównie o swoim życiu i pracy, też o rozeznawaniu własnego powołania.
Mnie zdumiało, że wiele z nich na początku rozeznawania powołania myślało o życiu zakonnym jako o czymś zupełnie nieprzestającym do rzeczywistości. Czymś co najmniej dziwnym. A potem pogłębiała się ich fascynacja Bogiem. I wcześniej czy póżniej, każda z nich odkryła w sobie skarb: powołanie zakonne.
Książkę bardzo polecam.

Ostatnio edytowany przez Sabina M. (op) (2017-09-03 22:50:04)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo