'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-11-25 21:46:47

justuś_;)
Gość

Siostry Małe Misjonarki Miłosierdzia (orionistki)

Nie wiem czy taki temat istnieje czy nie, ale sprobowac zawsze warto img/smilies/1087
Założyłam wątek poswięcony s.orionistkom.
http://www.orionistki.pl/
Były z nami na Pielgrzymce dwie siostry- S.Amabilis i S.Kamila img/smilies/smile Przemiłe. img/smilies/wink
Siostry mają ładne habity img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile img/smilies/lol img/smilies/tongue

#2 2007-12-02 11:11:48

magda1991
Gość

Re: Siostry Małe Misjonarki Miłosierdzia (orionistki)

Znasz moze blizej Siostry? Mogłabys cos o nich więcej opowiedziec?img/smilies/smile

#3 2007-12-02 15:31:18

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Kochani! Znam trochę siostrzyczki img/smilies/smile Żyją duchem św.ks.Orione. Jednym z ich apostolatów jest praca wychowawcza w ośrodkach opiekuńczych,katechizacja,misje...Siostry mają żyć duchem miłości i nieść Miłość img/smilies/smile Polecam rekolekcje u sióstr w Zalesiu Górnym i Włocławku!Atmosfera rodzinna img/smilies/smile

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#4 2011-08-25 14:46:02

Dzastis
Użytkownik

Spodobały mi się.. (a takim znakiem był zbieg okoliczności ze na poczatku wakacji bylam w hotelu Orion we włoszech i zaczełam sie troche Orionistkami interesować img/smilies/smile fajnie ze siostra zakonna wlasnie z Barki przypomniała mi o Orionistkach img/smilies/smile) Dziekuje Siostro img/smilies/smile)

Trzy słowa które wprawiają mnie w błogi spokój to:
Pokój,Harmonia,Dobro

Jedyną wierną do końca miłością jest Jezus Chrystus

#5 2015-02-05 16:09:11

Owieczka CR
Użytkownik
Imieniny: Wigilia Bożego Narodzenia
Urodziny:

Witajcie!
Oto Siostry Orionistki http://www.orionistki.pl/
Przedstawiam je Wam, ponieważ wstąpiła do niego barkowiczka Hania - niestety nie pamiętam jej nicku img/smilies/1087

Hania 17 stycznia 2015r. przyjęła postulat img/smilies/lol

Ciekawe jest to, że Rodzina Oriońska ma też niezwykłą gałąź kontemplacyjną - Siostry Sakramentki - pełna nazwa:Niewidome Adoratorki Najświętszego Sakramentu. Co w tym niezwykłego? To, że Siostry na prawdę straciły wzrok. Oto one:  http://www.orionistki.pl/rodzina_2.php

Pozdrawiam Zmartwychwstańsko img/smilies/042

Ostatnio edytowany przez Owieczka CR (2015-02-05 16:21:13)

On jest zaprzeczeniem mej niepewności... jest Zmartwychwstaniem... więc idę za Nim bo CR jest OK!

#6 2015-02-06 10:55:50

misjonarka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Dzięki za zdjęcia z rozpoczęcia postulatu przez Hanię. Znam ją troszeczkę img/smilies/smile i otaczam modlitwą.

#7 2015-03-05 20:33:05

anni
Użytkownik
Imieniny: 26 lipiec
Urodziny: 3 luty

PILNA petycja w sprawie kościoła orionistów w Elbasan (Albania):

https://secure.avaaz.org/it/petition/Co … e/?nJtMyab

w okienku podającym powód petycji ja wpisałam takie zdanie: Salviamo l'unica parrocchia cattolica di Elbasan dalla demolizione

Życie jest zbyt krótkie,
a świat o wiele za mały
aby z nich uczynić pole walki!

#8 2017-09-08 22:17:11

s.Orionistka:)
Użytkownik

Z radością odnajduję post o mojej Rodzinie Zakonnej img/smilies/smile Dopisuję kilka słów. Kim Jesteśmy ? Jesteśmy niewielkim Zgromadzeniem. Naszym celem szczegółowym i specjalnym jako zgromadzenia sióstr jest pełnienie miłosierdzia względem bliźnich, przez poświęcenie życia dla najuboższych, wyrzuconych poza nawias społeczeństwa aby doprowadzić ich do poznania i umiłowania Chrystusa. Dlatego oprócz ślubu czystości, ubóstwa i posłuszeństwa składamy czwarty - dodatkowy ślub - ślub miłości.
W rodzinie oriońskiej są dzieła apostolskie, które omadlane są  przez Siostry Sakramentki Niewidome. Mają one być uosobieniem modlitwy w Instytucie. Modlitwą i ofiarą wspomagają one apostolstwo Synów Boskiej Opatrzności oraz Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia, ofiarują Bogu swoją utratę wzroku za braci nie znających jeszcze prawdy, aby mogli dojść do Chrystusa, prawdziwego światła.
Ks. Orione był wizjonerem. Chciał, aby w jego rodzinie zakonnej znalazło się miejsce dla każdego. Nie ograniczał naszego charyzmatu do jednego aspektu. Mamy iść do tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Myślę, że ten charyzmat potrzebny jest w naszych czasach, gdy tak wielu ludzi  tkwi w ubóstwie duchowym. Dzieła wyrastające z miłości i oparte na miłości nigdy się nie starzeją. „Kochać wszystkich w Chrystusie, służyć Chrystusowi w ubogich, odnowić wszystko w Chrystusie, zbawiać zawsze, zbawiać wszystkich z wielkim zapałem i odkupieńczą pasją.”. Te Słowa Księdza Orione, wypływające bezpośrednio z Ewangelii to jego recepta dla nas na dzisiejsze czasy.

Od początku drogi życia zakonnego towarzyszą mi słowa ks. Orione:  „Kochać zawsze i oddać życie opiewając miłość”. Jezusa, Oblubieńca odkrywamy w tych, do których jesteśmy posłane i których mamy kochać jak matki i siostry.
Także nazwa naszego zgromadzenia: Siostry Małe Misjonarki Miłosierdzia jest bardzo znacząca; mamy być misjonarkami Boga bo Bóg jest Miłością, misjonarkami to znaczy głosicielkami i służebnicami ubogich.

#9 2017-09-19 17:59:23

Przemieniony
Użytkownik

Ślub Miłości.. niewiem czy ma on sens.. napewno prędzej czy później któraś z Sióstr go złamie..
Nie istnieje idealna miłość do bliźniego non stop.

Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

#10 2017-09-19 18:10:28

owu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

O każdym ślubie można tak powiedzieć.
Np. czystości- a myśli nieczyste, pożądliwe itp? Każdemu się zdażają.
L

#11 Wczoraj 21:22:58

s.Orionistka:)
Użytkownik

Ślub miłości, który składamy oznacza zobowiązanie do czynnego, osobistego i wspólnotowego świadczenia miłości, aby ubodzy i najbardziej oddaleni od Boga spotkali Jezusa. Jeśli chodzi o kwestię złamania ślubu? Każdy człowiek pozostaje człowiekiem ze swoimi pokusami, popędami, pożądliwościami. Składanie ślubu oznacza szczególne zobowiązanie do danego zadania. Każdy człowiek powołany jest do świadczenia miłości, ale zobowiązanie się ślubem oznacza, że pragniemy poświęcić się całkowicie Bogu przez miłość, kochać Go i służyć Mu w ubogich, którzy są najdrożsi Jego sercu. Gdyby wyjść z założenia - po co składać ślub skoro ktoś go złamie, to trzeba by zapytać - po co przykazania - skoro prędzej czy później ktoś je złamie?

Stopka forum