'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2017-09-06 10:09:33

Andzia
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Miłość do Boga

Mam takie myśli ostatnio, że gdybym kochała Boga postępowałabym zupełnie inaczej. Czym właściwie jest miłość do Boga? Jaka ona jest, jaka powinna być?

#2 2017-09-06 21:44:10

owu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Miłość do Boga

Czy jakaś miłość jest idealna? Np między ludźmi?
Nie, bo tworzą ją nieidealni ludzie, którzy popełniają błędy.
Ten się nie myli kto nic nie robi, więc do miłości trzeba dążyć, metodami prób i błędów.
Miłość to wierność, zaufanie i wybaczanie.
I cały czas musimy się tego uczyć.
I tak samo jest z relacją do Boga. Ufamy, chcemy być wierni, ale grzeszy, powstajemy. I o to powstawanie chyba chodzi. Wierzyć, ufać i się podnosić.
Jeśli się angażujesz w relację z Bogiem to chyba dobra droga ;)Bóg nie każe nam być idealnym, bo wpadliśmy w paranoję img/smilies/wink

#3 2017-09-10 01:12:09

exe
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Miłość do Boga jest naturalna (w mistyce naturalnej) i nadnaturalna (w mistyce nadnaturalnej).

Miłość jest w tej drugiej doskonała, bo jest wiernością Duchowi Świętemu, jako Osobie, któren sam tą wierność wzmaga Swą łaską.

Ostatnio edytowany przez exe (2017-09-10 01:12:47)

#4 2017-09-11 00:13:37

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ładną odpowiedź na pytanie o miłość Boga daje w jednym ze swoich listów św. Katarzyna ze Sieny, która jest mi coraz bliższa:
http://skarbykosciola.pl/sredniowiecze/ … tem-robic/

Na początek - a ciag dalszy pod linkiem:
"Powiedziałam ci, drogi bracie, że jesteśmy zobowiązani do miłowania Boga, a teraz ci mówię, że ten, kto kocha, musi być użyteczny temu, kogo kocha, i musi mu służyć. Widzę jednak, że nie możemy uczynić nic pożytecznego dla Boga, gdyż nie przysłużymy się Mu naszym dobrem, ani też nie zaszkodzimy Mu naszym złem. Co powinniśmy zatem robić? Powinniśmy oddawać cześć i uwielbienie Jego Imieniu oraz prowadzić bardzo cnotliwe życie, powinniśmy ofiarować naszemu bliźniemu owoc i trud, to znaczy – uczynić coś pożytecznego dla niego oraz służyć mu w sposób miły Bogu, a jego wady znosić i dźwigać z prawdziwą, uporządkowaną miłością."

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

Stopka forum