'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-05-20 12:21:35

kasia21
Gość

Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej

Kochani polecam także poczytać o siostrzyczkach Rycerstwa Niepokalanej,w okresie letnim i zimowym organizuja rekolekcje jeśli ktoś będzie zainteresowany piszcie a dowiem się o terminach a jak chcecie osobiscie dzwoncie do Siostrzyczek(nr.podam zainteresowanym)
http://www.strachocina.przemyska.pl/ind … ;subpage=2

#2 2007-08-02 18:17:48

lucky
Gość

Re: Siostry Franciszkanki Rycerstwa Niepokalanej

Kasiu masz rację, że polecasz to Zgromadzenie - Siostry są naprawdę wspaniałe, a atmosfera niesamowita:) Każde rekolekcje u tych Sióstr są inne, ubagacające i piękne, naprawdę warto!

#3 2007-08-16 15:16:36

kasia21
Gość

warto warto img/smilies/smile

#4 2007-08-29 21:15:37

kasia21
Gość

Hehe ale mam pomysła, wiem, że jedna z nas była w ostatnich dniach w Strachocinie img/smilies/big_smile i tu podpucha nie powiem kto,(żeby potem nie oberwać;) )ale proponuję Ci aniołku img/smilies/big_smile napisz chociaż parę słów króciutkie świadectwo. hihi Kochana w Niepokalanej [ jak to mówią siostry "rycerki"] ujawnij się

#5 2007-08-30 09:59:35

bantam18
Gość

Hehe w sumie w Strachocinie jeszcze nie byłam ale być może uda mi się kiedyś, a co do sióstr są naprawdę super miałam okazję ostatnio jedną z nich poznać w Zielonej Górze img/smilies/smile)), no i muszę przyznać że s.Faustyna mnie oczarowała swym opowiadaniem o męczenniku św.Andrzeju Boboli img/smilies/smile)

#6 2007-08-30 17:18:22

kasia21
Gość

Ojć tak s.Faustyna img/smilies/big_smile była w Strachocinie parę lat temu i prowadziła rekolekcje:) jak to wspominam ehhh serduszko szybciej bije:)
Dobrze, że juz po ekg img/smilies/tongue <hahaha>
Hmmmmm ciekawe czy "tajemnicza osóbka się odezwie

#7 2007-08-30 22:54:45

bantam18
Gość

Hehe Kasiu a może masz jakiś kontakt do s.Faustyny bo ja niestety nie pomyślałam i nie wzięłam (gapa ze mnie) img/smilies/smile

#8 2007-08-31 09:42:59

kasia21
Gość

Ojć niestety nie dałam rady wziąść jak wyjeżdżała img/smilies/sad bo nie dałam rady się z Nią pożegnać jakoś szybko dostała zmiane-ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś przyjedzie do Strachociny-hihi na dłużej:)

#9 2007-08-31 10:04:14

bantam18
Gość

Wiesz w sumie możesz pojechać do niej w odwiedziny do Zielonej Góry img/smilies/smile hehe ja pewnie tak szybko tam nie zawitam  img/smilies/smile

#10 2007-09-01 20:10:35

lucky
Gość

Hehe Kasiu to mi przypomina wyrywanie do tablicy:P Napiszę więc kilka słów, bo to trzeba samemu przeżyć. Łzy bólu i wzruszenia, uśmiech od ucha do ucha i to delektowanie się ciszą. Mieszanka wybuchowa. To był czas zupełnie inny niż rekolekcje. Byłyśmy tam w trójkę na jedną noc. Można powiedzieć, że miałyśmy też takie dni skupienia. Najpierw udałyśmy się tam na Mszę:)  Potem też S. Patrycja dała nam konferencje do przesłuchania. Pamiętam moment kiedy z koleżanką siedziałyśmy na chwilę na kocyku w ogrodzie, czytając psalmy. Oczywiście nie zapomnę tego, jak w kaplicy razem z Siostrami odmawiałyśmy brewiarz hihi Nie obyło się tutaj bez "wpadki"img/smilies/tongue Wieczorkiem też w Kościele Siostra zrobiła dla postulantek takie czuwanko, a i my w nim mogłyśmy uczestniczyć:) Trwało to godzinkę, a ja się tak w tym zatopiłam, że nie chciało mi się odchodzić...no i tutaj w trakcie czuwania nie obyło się bez łez, które nie lubię okazywać, ale moge być spokojna, bo było ciemno, więc nikt je nie widział;) Potem refleksja. Również miło wspominam spacer z koleżanką po ogrodzie i pobyt w kaplicy parę dobrych godzin w nocy:) Chciałam wykorzystać to na maska stąd spałam gdzieś jakieś ok pół godzinki;) Ale warto było! Też i w czasie pobytu wzięło nas na śmiechy hehe img/smilies/wink W nast. dzień z raniutka wspólna modlitwa z Siostrami i Msza Św. a potem wspólna praca, sprzątałyśmy całe oratorium - nie ma to jak owoce pracy, wysiłek i potem satysfakcja po niej!img/smilies/smile Potem po obiedzie, a przed naszym już wyjazdem, pograłyśmy sobie w piłkę i ksiądz się z nas śmiał, że dziewczyny w nogę grają hihi Był to cenny czas:) To tyle, ale pewnie można byłoby o tym napisać coś jeszcze więcej;)
Zapraszam Was na dni skupienia w październiku!

P.S. Kto by pomyślała, że napiszę świadectwo;)img/smilies/tongue hehe

#11 2007-09-01 21:08:20

kasia21
Gość

Dzięki Beatko wiedziałam, że Pan Ci pomoże dobrać wszystko w słowa img/smilies/big_smile piękne świadectwo dałaś i hmmmm w zasadzie nie wyrwałam Cię do "tablicy" hehe napisałam jeśli chcesz:D hmm jeszcze nie jestem taka calkiem zolza:P

#12 2009-10-31 13:18:32

klaraa
Gość

Znam osobiście to Zgromadzenie i polecam przyjrzeć się bliżej charyzmatowi bo jest bardzo piękny. "Przez Niepokalaną do Najświętszego Serca Jezusowego wszystkich zaprowadzić"! Siostry niesamowite...., Zgromadzenie młode. Założyciel o. Mirosław był współpracownikiem św. Maksymiliana.

#13 2010-04-11 15:25:53

kasia21
Gość

Polecam wszystkim piękną książkę napisaną przez Siostrę Dorotę z tegoż Zgromadzenia o o. Mirosławie:D

#14 2017-09-30 22:52:01

mynia
Moderator

Strona sióstr: http://siostrymi.pl/

Stopka forum