'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2011-09-01 20:31:00

kwiatpaproci
Gość

Bracia z Taize

Pewnie wszyscy o nich słyszeli, albo niektórzy byli w Taize, albo na spotkaniu mlodzieży.
Moje pytanie brzmi: czy bracia składają jakieś śluby? Skoro jest to wspólnota katolików jak i protestantów, to jakie reguły wśród nich panują?
Jak to u nich jest?

#2 2011-09-01 20:44:33

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Bracia z Taize

Oj, zerknij na stronę Taize, to niewiele kosztuje:) , łatwo znaleźć. Trochę się dowiesz.
http://www.taize.fr/pl_article369.html

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#3 2011-09-01 22:16:57

Madziula_18
Gość

Miałam okazję być we Francji u braci z Taize... Piękne miejsce, piękna modlitwa, ekumenizm... A te śpiewy? Poezja img/smilies/smile

#4 2016-08-11 19:46:18

past3e
Użytkownik

Witam,
w sobotę 6 sierpnia zaangażowanie na całe życie we Wspólnocie z Taize złożył czwarty Polak- br. Maciej. Wraz z dwoma braćmi z Polski mieszka w Taize, jeden brat pochodzący z Polski jest aktualnie we fraterni czyli małej wspólnocie złożonej z kilku braci żyjących wśród najuboższych.

#5 2017-10-11 21:43:26

kamenoo
Użytkownik

witajcie,
czy ktoś z Was wie, jakie wymogi trzeba spełnić aby móc wstąpić do wspólnoty braci z Taize. szukałem na ich stronie, ale nie znalazłem wielu informacji.
Ewentualnie, znacie może inną wspólnotę o podobnym charyzmacie?

Pozdrawiam

#6 2017-10-12 09:15:19

owu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Chyba takie same jak do innych z tym, że możesz być z dowolnego wyznania chrześcijańskiego.
Najlepiej pojechać, zobaczyć i popytać.
Taize to niesamowite miejsce img/smilies/wink

#7 2017-10-12 23:29:25

baskowska20
Użytkownik

Proponuję kontakt Z Braćmi z Polski co wbrew pozorom nie jest takie trudne img/smilies/wink

Stopka forum