'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2016-03-06 07:22:11

michaleus
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny: 21.01

Re: Modlitwa charyzmatyczna

Ja przed chwilą wróciłem z modlitwy o uwolnienie i wyzdrowienie z Jarosławia, od ojca Witko. Po raz pierwszy w życiu widziałem spoczynek w Duchu Świętym na własne oczy. Nie wiem jak mam to opisać. Kościół był wypełniony po brzegi (kilka tysięcy dusz), przejść się nie dało, ale z Lublina wyruszyliśmy wcześnie, i byliśmy na miejscu już około 13.30. Sama modlitwa, i to "mrowienie w głowie", nie wiem po prostu jak to wyjaśnić... Mój siostrzeniec się trząsł, kiedy usłyszałem wyraźnie taki szum/powiew w kościele, to w tym momencie jak "kłody" padły dwie kobiety, trzecia w innej części zaczęła "wyć", patrzyła w górę, ktoś strasznie kasłał, kolejna osoba gdzieś się przewróciła. Byłem przerażony, chciałem nawet wyjść, żebym i ja czasem nie "zemdlał" tak znienacka. Dalej to dla mnie ogromne przeżycie duchowe...

Im więcej daje się Bogu, tym więcej się od Niego otrzymuje.

#27 2018-01-02 17:03:01

Kasia233
Użytkownik
Imieniny: 25listopada
Urodziny: 29.05.1988

Mam taką wątpliwość , być może ktoś z was mi odpowie. Czy osoba świecka która należy do wspólnoty charyzmatycznej może się modlić o Ducha Świętego dla drugiej osoby?( Podczas ewangelizacji ulicznej)Czy to nie jest zadanie kapłana?

#28 2018-01-02 17:49:22

Przemieniony
Użytkownik

Po przeczytaniu Twego postu przypomniały mi się słowa z Pisma Św. Jakuba 5:16- ..módlcie się jedni za drugich, abyście zostali uzdrowieni..

"Boże, Twoja Opatrzność nigdy się nie myli w swoich zrządzeniach..." | Kolekta

#29 2018-01-02 18:11:54

Kasia233
Użytkownik

Czyli można się  modlić o Ducha Świętego będąc osobą świecką. Pytałam bo miałam wątpliwości

#30 2018-01-03 17:52:31

Przemieniony
Użytkownik

Nawet należy modlić się o Dary Ducha Świętego dla Innych będąc lub nie we wspólnocie.

"Boże, Twoja Opatrzność nigdy się nie myli w swoich zrządzeniach..." | Kolekta

#31 2018-01-03 18:02:50

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Kasia233 napisał(a):

Czyli można się  modlić o Ducha Świętego [...]

A co to właściwie znaczy dla Ciebie: Modlić się o Ducha Świętego dla kogoś?

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#32 2018-01-05 08:03:37

Kasia233
Użytkownik

Dla mnie to znaczy modlić się o dary Ducha Świętego nad daną osobą ale pytam dlaczego że oglądam blog młodego małżeństwa, które należy do wspólnoty charyzmatycznej ( blog jednym sercem) i oni czasem się podczas filmików modlą o Ducha Świętego dla osób które będą słuchały filmik i proszą aby z nimi powtarzać słowa modlitwy (jeżeli się chce)

#33 2018-01-05 17:15:38

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

To znaczy, że te osoby z filmu - o ile są wiarygodne - zapewne pomodliły się kiedyś ogólnie o dary Ducha Świętego dla oglądających film. To miło. Podobnie, jak autor artykułu o podobnej tematyce mógłby się pomodlić w takiej intencji (nie musiał). A gdy ktoś powtarza słowa z filmu, to podobnie jakby czytał tekst modlitwy z książki, gazety itp. Po prostu podpowiadają nam tekst modlitwy(taka instrukcja) i dają do zrozumienia, że się kiedyś pomodlili.
Nie oglądałam tego bloga.

Wracając do pytania: każdy może pomodlić się o dary Ducha Świętego dla danej osoby. Nie musi być księdzem. Ani należeć do tzw. wspólnoty charyzmatycznej.  Niekoniecznie ta omadlana osoba musi o tym wiedzieć, można się  modlić dyskretnie.

Ale w pierwszym Twoim pytaniu, Kasiu,  była jeszcze uwaga: podczas ewangelizacji ulicznej. I to jest dla mnie niejasne i mniej oczywiste, bo może chodzi np. o formę - nie każdy odbierze pozytywnie bycie zaskoczonym na ulicy "modlitwą nad sobą".  Tu bym była barrrrdzo ostrożna.  I nie modliłabym się "jawnie" nad osobą, która tego sobie nie życzy, spłoszyła się, nie rozumie formy i celu itp. itp.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#34 2018-01-05 19:15:28

Kasia233
Użytkownik

Dziękuję za pomoc

#35 2018-03-18 15:13:21

Kasia233
Użytkownik

Mam do was kolejne pytanie; Co sądzicie o Marcinie Zielińskim? Czy ktoś był na spotkaniu przez niego prowadzonym? Pytam bo przeczytałam że zdania na jego temat są podzielone i chciałabym poznać waszą opinię

Stopka forum