'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#76 2016-11-25 23:21:27

Gracja
Użytkownik

Re: Blogi

Green: czytam uważnie tematy tutaj od wielu lat, myślę, że prawie od początku forum.
Nie interesują mnie intymności z życia księży, tylko takie ogólne rzeczy, powiedziałabym, bardziej administracyjne. Jak mnie ktoś zapyta, co robię w pracy i jak wygląd mój dzień, to jestem w stanie o nim opowiedzieć, bez zdradzania szczegółów, danych osobowych i intymnych wynurzeń. A google mówią w większości o księżach pracujących w szkołach.
O blogi zapytałam, bo skoro ktoś napisał coś i jest to dostępne, to znaczy że nie ma z tym problemu, tak? Jeśli nie chce o czymś mówić, to i nie napisze.
Urażonych proszę o zignorowanie.

W temacie: daleka jestem od stwierdzenia, że "brzydki, niedobry zakon wyrzucił mnie taką wierzącą". Niemniej jednak oprócz odejść po własnym rozeznaniu (które są bardzo naturalne i jak wiemy temu służy cała formacja), bywają "wydalenia" - i naprawdę, naiwnością byłoby myśleć, że NIGDY żadna przełożona nie postąpiła źle, nie była uprzedzona itd - bo ludzie są ludźmi i zwyczajnie mogą odczuwać do kogoś niechęć, czasem nie wiadomo czym spowodowaną. I czytając czy słuchając o odczuciach takiej dziewczyny można powiedzieć, że "prawda leży pośrodku", to przypomnijcie sobie, że zapewne niejednokrotnie ktoś was niesprawiedliwie ocenił nie z powodu waszych win, a z powodu prywatnych odczuć. Tyle, że w tym wypadku trudnej jest dyskutować, bo można powiedzieć że to jest Jego wola. I tak być może.
A stowarzyszenie, jeśli istnieje i jeśli służy pomocy, to bardzo zacna inicjatywa moim zdaniem. Nie dlatego, że służy poszukiwaniu sensacji czy szczuciu na zakony, a pomocy tym dziewczynom, które nie mają wsparcia w rodzinie (ile jest takich, które usłyszały: "idziesz do zakonu zamkniętego, nie mam już córki"?), albo się po prostu wstydzą/ boją/ są zagubione. Jeśli to stowarzyszenie pozwoli im stanąć na nogi, znaleźć pracę (bo po kilkunastu latach w zakonie, powiedzmy sobie szczerze, może być z tym trudno), skontaktuje z psychologiem czy terapeutą - to całkiem w porządku.
Czytałam książkę o której mówicie, moim zdaniem jest raczej wyważona, są historie ekstremalne i te całkiem zwyczajne. Życie.

P.S. Odnoszę lekkie wrażenie, że panuje wśród nas opinia, że jeśli ktoś pisze o odejściu z zakonu, to pisze o samych negatywach. Jakbyśmy bali się, że to zburzy jakiś obraz. A nie wszyscy piszą źle po odejściu, prawda? Tak jak nie każdy po rozwodzie mówi o małżeństwie źle.

#77 2017-05-23 09:25:03

marianek
Użytkownik

http://zyciekatolika.blogspot.com

Witam,

zachęcam do polubienia mojego blogu.

Będę się dzielił spostrzeżeniami na temat wiary katolickiej i sytuacji w naszym kościele. Zapraszam do dyskusji.

Dzięki.

Marian

#78 2017-11-23 19:58:10

wombat
Użytkownik

Interesujące blogi. Cieszy mnie, że takie powstają.

#79 2018-04-04 14:23:03

Kasia233
Użytkownik
Imieniny: 25listopada
Urodziny: 29.05.1988

http://jednymsercem.pl/
Blog małżeństwa, którego Jezus jest Panem

Ostatnio edytowany przez Kasia233 (2018-04-04 14:26:13)

Stopka forum