'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2010-10-12 08:34:44

Florentyna
Gość

Wspólnota Niepokalanej Oblubienicy Ducha Świętego

Czy ktoś zna ową Wspólnotę??? img/smilies/smile

#2 2010-10-12 22:31:46

Nadiana
Gość

Re: Wspólnota Niepokalanej Oblubienicy Ducha Świętego

Poznałam kiedyś Siostrę wydaje mi się że była z tej właśnie Wspólnoty , nie pamiętam imienia. Miała biały welon i medalik z Duchem Świętym gołąbkiem na czerwonym tle. Jeśli dobrze pamiętam to bardzo młoda wspólnota i chyba z Ukrainy. Ale nie jestem pewna.

#3 2010-10-13 08:44:11

Florentyna
Gość

Witaj, Nadiano!
Dzięki dobroci pewnego Kapłana udało mi się poznać owe Siostry! Masz rację, noszą białe weloniki, medalion z Duchem Świętym na czerwonym tle, i noszą szare habity (symbol niejako wejścia w szarość życia pośród ludzi). Wspólnota jest na Ukrainie, jest tam 8 sióstr, zaś w Polsce są od 2 lat, na terenie Diecezji Sandomierskiej. W Polsce są 3 siostry. Udało mi się nawet być z nimi na Adoracji, w ich domowej kaplicy! Jedna z sióstr pracuje w zakrystii, a jedna jest pielęgniarką - jeździ do chorych. Mają charyzmat kontemplacyjny - podobnie jak Wspólnota Maryi Oblubienicy na Pustyni, której dane są tuż pod Wsp. Niepokalanej Oblubienicy Ducha Św., a o której bywała tu już mowa... Warto odwiedzić Siostry w Rudzie Jastkowskiej i choćby się z nimi pomodlić.

Pozdrawiam!

#4 2010-10-13 09:57:38

minaret22
Gość

czy ktoś może coś wiecej powiedziec o owej wspólnocie,skąd dokładnie pochodzą,i jak wygląda formacja? czy siostry mają jakieś fotki w necie lub własną stronkę?

#5 2010-10-13 14:49:57

francesco
Gość

Przepraszam, a co się stało z tematem Wspólnoty Sióstr Maryi Oblubienicy na Pustyni???

#6 2010-10-13 15:33:43

Florentyna
Gość

Witaj, Francesco...
To, że wspomniałam o tamtej Wspólnocie, to tylko tak przy okazji, ale nie zmieniajmy tematu, dobrze?
Jeżeli chcesz - to zapraszam na priv.

We Wspólnocie Obl. Ducha Św. są na pewno 2 Polski. W ogóle Wspólnota powstała w Polsce, w okolicach Sandomierza (o ile dobrze kojarzę), założył ją jakiś Kapłan. Ale mówię - najlepiej tam pojechać i poznać te przesympatyczne Siostry. Na Ukrainie jest dom formacyjny, Nowicjat.

#7 2010-10-13 19:13:25

Nadiana
Gość

Nie wiedziałam że Siostry mają dom na podkarpaciu, ja spotkałam tą Siostrę w Krakowie, chyba studiowała. I faktycznie miała coś w sobie taki Boży pokój i niesamowitą radość:)

#8 2010-10-13 22:10:50

Florentyna
Gość

I owszem, miałam podobne odczucie... Ruda Jastkowska, to miejscowość oddalona kilka kilometrów od Stalowej Woli. Siostry zapraszają do swojej kaplicy ludzi z sąsiedztwa, można z nimi uczestniczyć w modlitwie. Co jakiś czas również są Msze Św. w siostrzanej kaplicy. Są na prawdę bardzo radosne.

#9 2010-10-13 22:27:45

Florentyna
Gość

Siostry są nastawione na modlitwę i kontemplację, ale ponieważ trzeba się z czegoś utrzymać - podejmują prace na zewnątrz.

#10 2010-10-14 11:21:56

Veritas 500
Gość

Macie jakąś fotkę?

#11 2010-10-14 12:19:18

minaret22
Gość

w dalszym ciągu proszę o info na temat formacji, i czy siostry są obrzadku katolickiego?

#12 2010-10-14 12:46:59

Ana
Gość

Wejdź na stronę i poczytaj. Skoro prosisz, to tak trudno samemu poszukać?

#13 2010-10-14 12:53:01

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Czy mogłabym poprosić o adres (stronę www) tych sióstr? Wczoraj próbowałam, ale nie udało mi się znaleźć nic poza listą , na której siostry są wymienione. Szukać nie jest trudno, znaleźć się mimo długich stsrań nie udało.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#14 2010-10-14 13:23:47

Florentyna
Gość

Podejrzewam, że Siostry nie posiadają strony www. ... Żyją bardzo skromnie, chociaż - jak mówiły śmiejąc się - życie nakazało im kupić samochód, ponieważ mieszkają na wiosce, i mają "wszędzie daleko". Wcześniej jedna z nich (chyba ponad 50-latka; śmiała się przy tym BARDZO) musiała zrobić prawo jazdy!
A jednak są ludzie, którzy wcale nie dążą do rozgłosu, i obywają się bez niby dla nas niezbędnych rzeczy ;-) Proszę zauważyć, że na stronce sandomierskiej nie ma podanego nawet numeru telefonu.

#15 2013-03-16 09:35:53

rafcio
Użytkownik

Barka na "wierze" z Florentyną na czele img/smilies/smile
http://kosciol.wiara.pl/doc/1381551.Bylo-jak-w-niebie

"Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali"
                                                                     2Kor 12,9

#16 2013-03-16 09:55:56

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

o, szkoda, że nie podali jakie to forum img/smilies/tongue
z artykułu nie wywnioskowałem - ile jest sióstr? w trzech domach, tak??

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#17 2018-07-03 18:49:06

mynia
Moderator

Taki artykuł o siostrach znalazłam: http://slowopolskie.org/zgromadzenie-du … podolskim/

Stopka forum