'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2011-10-26 16:00:49

Weronika93
Gość

Uratuj Asię Bibi

Czy uda się na świecie zebrać milion podpisów w obronie życia Asii Bibi, czekającej w Pakistanie na egzekucję za wierność Chrystusowi?

    Podpisać petycję można na anglojęzycznej stronie: http://www.callformercy.com. Na polskiej stronie http://www.gpch.pl/index.php/akcje/48-a ... -asie-bibi można też znaleźć instrukcję w języku polskim, która może ułatwić złożenie tego podpisu.

    Na razie do miliona podpisów w obronie Asii Bibi sporo brakuje, bo podpisały się 332 tysiące ludzi, w tym ponad 150 tys. Pakistańczyków, 130 tys. Amerykanów i 8 tys. mieszkańców Federacji Rosyjskiej. Po niedawnym tekście „Gościa Niedzielnego” Polska przesunęła się pod względem liczby zebranych podpisów z ósmego na czwarte miejsce na świecie. Nadal jest to jednak bardzo niewiele, jak na 38 milionowy kraj, w dodatku katolicki: zaledwie 4984 podpisów.

    „Nie zrobił tego dla was Mahomet”

    Asia Bibi jest pierwszą osobą w historii Pakistanu, skazaną na śmierć za swoje poglądy religijne. Ta chrześcijanka i matka pięciorga dzieci ma zostać powieszona za dwa zdania, wypowiedziane do swoich koleżanek: „Jezus Chrystus umarł za moje grzechy i za grzech świata. Nie zrobił tego dla was Mahomet”. Powiedziała to, ponieważ koleżanki natarczywie przekonywały ją do przyjęcia islamu. Natychmiast po wypowiedzeniu tych słów Asia Bibi została pobita wraz z trzema swoimi córkami. A później trafiła przed sąd i została skazana na śmierć przez powieszenie „za bluźnierstwo przeciw Mahometowi”.

    Choć podobno żyjemy w czasach postępu, sytuacja chrześcijan, którzy od prawie dwóch tysięcy lat żyją w północnej Afryce oraz na Bliskim i Środkowym Wschodzie, jest dziś najgorsza w całej historii. Chrześcijanie tysiącami stamtąd uciekają, zwłaszcza z Iraku i Egiptu. Po „arabskiej wiośnie” są dziś o wiele częściej niż dotąd mordowani, bici i gwałceni. Policja nie przyjmuje od chrześcijan zawiadomień o popełnieniu przestępstwa, a jeśli przyjmie, to w rzeczywistości nie ściga sprawców. Nieraz do prześladowań włącza się państwo. W tej chwili na świecie na egzekucję przez powieszenie za wierność Chrystusowi czekają co najmniej dwie osoby: zielonoświątkowy pastor Youcef Nadarkhani w Iranie i właśnie Asia Bibi w Pakistanie. Oboje dostali ofertę ocalenia życia, jeśli przejdą na islam i oboje tę ofertę odrzucili. Oboje jeszcze żyją prawdopodobnie tylko dlatego, że ktoś na świecie się nimi zainteresował. Odgłosy oburzenia ze świata są na tyle rzadkie i niemrawe, że obojgu nadal grozi stracenie. Mogą też zostać do końca życia w więzieniu, czekając na wykonanie wyroku przez wiele lat. Na pastora Youcef czeka w domu żona i dwóch małych synków, a na Asię Bibi mąż i pięcioro dzieci.

    W celi bez okna

    Asia jest uwięziona od czerwca 2009 roku. W jednej z wiadomości z więzienia informowała, że siedzi w pozbawionej okna celi, węższej, niż jej rozprostowane ramiona. Dodała, że myśli tam przede wszystkich o swych dzieciach. „One są moją nadzieją” – powiedziała.

    Organizacja Głos Prześladowanych Chrześcijan chce zebrać milion podpisów w obronie Asii Bibi. Chodzi o wywarcie nacisku na władze Pakistanu, żeby została wypuszczona z więzienia, oraz żeby władze zapewniły całej jej rodzinie bezpieczeństwo. – Bo jeśli tylko ją uwolnią, islamiści ich wymordują – mówi pastor Maciej Wilkosz z Głosu Prześladowanych Chrześcijan. Podobny przypadek zdarzył się w zeszłym roku, gdy pakistański sąd uwolnił od zarzutu bluźnierstwa dwóch innych chrześcijan, braci Rashida i Sajda Emmanuelów. Biegli grafolodzy uznali, że to nie oni napisali rzekomo bluźnierczą broszurkę. Islamski fanatyk i tak jednak zastrzelił obu braci przed budynkiem sądu. Islamiści zastrzelili też dwóch polityków, którzy odważyli się zabrać głos w obronie Asii Bibi: gubernatora Salmana Tassera i ministra Shahbaza Battiego, jedynego chrześcijanina w rządzie Pakistanu. Prawdopodobnie rodzina musiałaby wyjechać z Pakistanu. W tej chwili najważniejsze jest jednak, żeby ocalić chrześcijance życie.
http://gosc.pl/doc/993542.Uratuj-Asie-Bibi

Zajmie Wam to 10 sekund,a możecie uratować jej życie.

 

#2 2011-10-26 16:36:41

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:
Skąd: Instytut Świecki Chrystusa Króla

Re: Uratuj Asię Bibi

No i to jest poważna sprawa. Ilu ludzi potrafimy zmobilizować?


O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

Offline

 

#3 2011-10-26 17:06:21

Agatha
Gość

Re: Uratuj Asię Bibi

Podpisałam

 

#4 2011-10-26 17:12:11

cień
Gość

Re: Uratuj Asię Bibi

ja też, mam nadzieję, że trafi to do większej ilości osób...

 

#5 2011-10-26 17:13:15

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:
Skąd: Instytut Świecki Chrystusa Króla

Re: Uratuj Asię Bibi

żeby trafiło, trzeba pomóc:) np. rozesłać w mejlach


O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

Offline

 

#6 2011-10-26 18:01:39

Weronika93
Gość

Re: Uratuj Asię Bibi

Można też ustawić w opisie na GG.Powiedzieć swoim znajomym.
Damy radę!img/smilies/smile

 

#7 2011-10-27 07:59:38

sanderka1000
Użytkownik
Imieniny: 14.08
Urodziny: 11.08
Skąd: Lębork

Re: Uratuj Asię Bibi

Podpisane img/smilies/smile


On jest mój, a ja Jego wyłącznie, jedynie...

Kliknij tu i przekaż swój 1%!

Offline

 

#8 2011-10-27 09:24:28

Agatku
Użytkownik
Imieniny: 05.02
Urodziny: 30.01
Skąd: Wola Mielecka/Kraków

Re: Uratuj Asię Bibi

podpisałam img/smilies/smile


Czynić dobro, radość nieść, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba.

Offline

 

#9 2013-05-23 20:07:45

Amaretto
Gość

Re: Uratuj Asię Bibi

 

#10 2013-05-23 20:22:31

rafcio
Użytkownik

Re: Uratuj Asię Bibi

Super img/smilies/smile Podpisałem to i moja radość jest ogromna...


"Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali"
                                                                     2Kor 12,9

Offline

 

#11 2013-05-23 20:32:55

Zmartwychwstanka
Użytkownik

Re: Uratuj Asię Bibi

Niech Jezus będzie uwielbiony!

Offline

 

#12 2013-05-23 21:16:31

Kaati
Użytkownik

Re: Uratuj Asię Bibi

"Najwyższy czas, by Pakistan zmienił swoje prawo..., które spowodowało tak wiele  prześladowań chrześcijan i innych mniejszości religijnych”


Najwyższy czas, byśmy zaczęli kraje o zbrodniczych ideologiach potępiać i nakłaniać do przestrzegania podstawowych, ogólnoludzkich praw /odnoszących się do wszystkich religii, poglądów, ustrojów/. Najwyższy czas, byśmy przestali chować głowę w piasek w imię "przyjaźni", "tolerancji", "poszanowania obyczajów."  Mamy przecież legalne metody nakłaniające do przestrzegania podstawowych praw: chociażby protesty opinii publicznej, danie do zrozumienia ichnim rządzącym, że nie popieramy ich metod, "izolowanie ich" na arenie międzynarodowej, itp.

Od tej pory sama, jako konsument, mogę sprawdzać skąd importowana rzecz pochodzi  i nie kupować tego. Na mojej "czarnej liście" jest Korea Północna, może dołączyć i Pakistan. Nie kupię niczego stamtąd, bo widzę na tym krew, łzy i wyzysk bezbronnych. Gdyby takich jak ja było naprawdę dużo, "uderzamy po ich kieszeniach", tracą rynki zbytu i są zmuszeni przemyśleć.

Każdy, kto rości sobie prawo do zabicia niewinnego człowieka, dręczenia go w okrutny sposób w imię przestrzegania wiary, ideologii, ustroju czy jakiego innego "-izmu" jest mi wrogiem i czymś obrzydliwym. I mam prawo nazywać rzecz po imieniu. Przesadzam - proszę znaleźć sobie twarze bestialsko okaleczonych, polanych kwasem czy podpalonych muzułmanek za jakieś głupawe "przewinienia" albo i bez tego /bo zupa była za słona/. Drastyczne, przerażające, wstrząsające... coś, na co się nie zgodzę nigdy, nie jako katolik, ale jako Człowiek!

Oczywiście, że kiedyś wysłałam protest, bo słyszałam o tej dziewczynie. I będę wysyłać nadal, wstawiać się za bezbronnymi i niewinnymi, nieważne, kim są, w kogo wierzą, jakie mają poglądy. To nasi Bracia i Siostry i to jedyna rzecz, jaka mogę dla nich zrobić.

Cieszmy się, wszyscy jesteśmy autorami tego sukcesu!

Offline

 

#13 2013-05-23 21:40:01

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:
Skąd: Instytut Świecki Chrystusa Króla

Re: Uratuj Asię Bibi

Wydaje mi się, że to jeszcze nie jest koniec smutnej historii Asi Bibi.
Link dany przez Amaretto jest z zeszłego roku. Teraz u mnie nie działa.  Jeśli macie czas, poszukajcie tegorocznych wiadomości, sama nie poradzę.
Znalazłam sporo nowszych artykułów (po niemiecku i po włosku) o tym, że nadal jest więziona. Może znajdziecie gdzieś nowe zbieranie podpisów po polsku, ja nie znalazłam, czytam jednak dane już tego roku, że akcja trwa.

Np. http://de.radiovaticana.va/news/2013/03 … ted-671392 niemiecki tekst z 8.03. 2013, za Radiem Watykańskim, mówi o podpisach zbieranych przez włoską gazetę "L'Avvenire"
http://www.avvenire.it/Mondo/Pagine/let … _bibi.aspx - włoska gazeta, 26.03.2013, o zbieraniu podpisów. Tu jest tekst mejla po włosku i po angielsku ( a to pewnie język dla wielu Barkowiczów dostępny), który można wysłać - jest też adres internetowy. 

Może znajdziecie coś jeszcze.


O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

Offline

 

#14 2013-05-23 21:47:26

Amaretto
Gość

Re: Uratuj Asię Bibi

Przepraszam, nie zwróciłam uwagi na date img/smilies/sad przykro mi że wprowadziłam Was w błąd.

 

#15 2013-05-23 21:51:20

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:
Skąd: Instytut Świecki Chrystusa Króla

Re: Uratuj Asię Bibi

No to zaczęłam szukać dalej, i w tych nowszych tekstach na razie znajduję, że jest więziona w jednoosobowej celi,  izolatce. Na razie nic więcej poza ta potrzebą dalszych protestów nie znalazłam. Może ktoś znajdzie...

Wiadomość z lipca 2013, obecna w mediach niemieckich i włoskich: Asia Bibi od ponad 1500 dni pozostaje w więzieniu.
link przykładowy:
http://www.katholisches.info/2013/07/27 … vertieren/

Nadal w więzieniu:
Wiadomość z 31 grudnia 2013, z portalu wiara.pl:
http://info.wiara.pl/doc/1830166.Asia-B … do-Papieza


O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

Offline

 

#16 2014-01-08 16:55:20

rozważająca
Użytkownik

Re: Uratuj Asię Bibi


Etyka przed techniką
Miłosierdzie przed sprawiedliwością
Być przed mieć
Człowiek przed rzeczą

Offline

 

#17 2014-01-08 22:28:45

anni
Użytkownik
Imieniny: 26 lipiec
Urodziny: 3 luty
Skąd: Chojnice

Re: Uratuj Asię Bibi

piękna i warta uwagi inicjatywa, kiedy tylko jest ponawiana zawsze biorę udziałŻycie jest zbyt krótkie,
a świat o wiele za mały
aby z nich uczynić pole walki!

Offline

 

#18 2015-04-22 22:38:58

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:
Skąd: Instytut Świecki Chrystusa Króla

Re: Uratuj Asię Bibi

Możliwość obejrzenia filmu dokumentalnego "Uwolnić Asię Bibi":
http://kondrat-media.pl/projekcje/
(kliknięcie odsłania daty i nazwę kina)  - w najbliższy weekend.

zob. też: http://kondrat-media.pl/asia-bibi-liczy … pejczykow/

https://www.facebook.com/kondratMEDIA/v … mp;theater

https://www.facebook.com/kondratMEDIA/v … mp;theater


O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

Offline

 

#19 2018-10-31 13:49:58

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:
Skąd: Instytut Świecki Chrystusa Króla

Re: Uratuj Asię Bibi

Wątek ma 7 lat.
Agencje podają dziś, że Asia Bibi, skazana w 2010 roku na śmierć,  została uniewinniona i jest wolna. Po 3420 dniach w więzieniu.


https://wiadomosci.wp.pl/pakistan-asia- … 393526913a

https://www.agi.it/estero/pakistan_asia … 018-10-31/
https://www.corriere.it/esteri/18_ottob … 6d06.shtml

https://www.tempi.it/pakistan-asia-bibi … -processo/

"«Io credo nel nome di Gesù che la potenza della Sua mano mi darà la libertà, proprio come ha fatto con Pietro. Quando si trovava in carcere, lo Spirito Santo è venuto e ha aperto la porta della sua cella. Io mi aspetto un miracolo come questo». Oggi il miracolo è finalmente accaduto".
Słowa Bibi sprzed kilku lat:
"wierzę w imię Jezusa, że potęga Jego ręki da mi wolność, właśnie tak, jak to stało się ze (św.) Piotrem. Kiedy znajdował się w więzieniu, przyszedł Duch Święty i otworzył drzwi jego celi. Oczekuję cudu takiego jak tamten". [i komentarz redakcji]: Dziś wreszcie cud się dokonał".


O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo