'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2018-11-02 15:51:47

sharko
Użytkownik

Przeciwwskazania, które mogą się pojawić na drodze zakonnej

Szczęść Boże. Jestem osobą, która odkryła w sobie powołanie - najpierw było ono kapłańskie, później zaś przeistoczyło się w zakonne. Jest jeden problem natomiast - jestem osobą niepełnosprawną. Ów niepełnosprawność ma podłoże neurologiczne - zmagam się z mózgowym porażeniem dziecięcym, którego jedynymi skutkami są słabsze kończyny oraz drżenie przy sięganiu po jakieś przedmioty. Pracować oraz modlić się jestem w stanie. Jednak czy sama możność wystarczy? Wiem, że każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Jednak obawiam się. Proszę o komentarz. Z Bogiem img/smilies/big_smile

#2 2018-11-03 17:48:16

Przemieniony
Użytkownik

Re: Przeciwwskazania, które mogą się pojawić na drodze zakonnej

Duch Święty działa przez Osoby-promotorów powołań, dlatego zapytaj bezpośrednio promotora.
Lepiej wiedzieć wcześniej niż później.
Nie lękaj się, lęk pochodzi od diabła.
Nawet jeśli nie zostaniesz przyjety, to znak, że Bóg ma dla Ciebie inny, lepszy plan niż Twe pragnienia bo On Ciebie kocha i chce dla Ciebie jak najlepiej.

"Boże, Twoja Opatrzność nigdy się nie myli w swoich zrządzeniach..." | Kolekta

#3 2018-11-03 17:57:14

Przemieniony
Użytkownik

I ważne- nie mów o chorobie przez mail czy telefon tylko na żywo.
Uwierz mi, to robi kolosalną różnicę.

#4 2018-11-03 18:37:59

sharko
Użytkownik

Przemieniony napisał(a):

I ważne- nie mów o chorobie przez mail czy telefon tylko na żywo.
Uwierz mi, to robi kolosalną różnicę.

Za późno img/smilies/hmm Napisałem już o tym w pierwszym mailu do magistra nowicjatu - jak bardzo zmniejszyłem swoje szanse? img/smilies/hmm A - i czemu jest to takie ważne? Pozdrawiam, dzięki za odpowiedź

Ostatnio edytowany przez sharko (2018-11-03 18:41:49)

#5 2018-11-04 12:00:12

Przemieniony
Użytkownik

Inaczej podchodzi się do słowa pisanego a inaczej na żywo. Na żywo poznają Ciebie, rozmowy zbliżają, odsłaniają charakter Człowieka, poziom Jego rozwoju duchowego, zaangażowanie w zadane obowiązki itp.
Niewiem jak bardzo zmniejszyłeś.
Jeśli nie odpisze zadzwoń, jeśli powiedzą nie a interesują Ciebie inne Zakony jeszcze to już nie pisz przez mail o chorobie. Mail lub telefon użyj do tego, aby się umówić na pobyt. Daj znać jaki osiągnąłeś efekt.

#6 2018-11-04 15:36:18

sharko
Użytkownik

Przemieniony napisał(a):

Inaczej podchodzi się do słowa pisanego a inaczej na żywo. Na żywo poznają Ciebie, rozmowy zbliżają, odsłaniają charakter Człowieka, poziom Jego rozwoju duchowego, zaangażowanie w zadane obowiązki itp.
Niewiem jak bardzo zmniejszyłeś.
Jeśli nie odpisze zadzwoń, jeśli powiedzą nie a interesują Ciebie inne Zakony jeszcze to już nie pisz przez mail o chorobie. Mail lub telefon użyj do tego, aby się umówić na pobyt. Daj znać jaki osiągnąłeś efekt.

Dostaję odpowiedzi cały czas - ignorowany nie jestem, więc to chyba dobry znak. img/smilies/big_smile

Stopka forum