'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2009-06-09 21:38:17

Irena
Gość

Augustianki

Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus!img/smilies/smile
Znalazła kiedys materiał pro Siostr Augustianek, i bardzo zainteresowała mnie to zgromadzenie.img/smilies/wink
(http://www.augustianki.pl/  Zgromadzenia Sióstr Św. Augustyna

Sw.Augustyn jest bardzo bliski mojemy sercu, wiec chciala bym dowiedziec sie wiecej o tym Zgromadzeniu.
Moze ktokolwiek zna Siostr i moze cos opowiesc?
Pozdrawiam!img/smilies/big_smile

#2 2009-06-10 10:27:10

urszonazaretka
Gość

Re: Augustianki

raz spotkalam siostrę augustiankę na wakacjach,ona była chyba w swoim rodzinnym domu,calkiem sympatyczna i chodzila... na obcacsach:)

#3 2009-07-26 13:56:56

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.

ciekawe dlaczego w najnowszym leksykonie jest zdjęcie siostry w starym welonie img/smilies/wink

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#4 2009-07-26 14:00:56

Rafcio
Gość

Jutrzenka mówisz o tych "polskich" augustiankach? One chyba mają dwa rodzaje welonów, kiedyś oglądałem zdjęcia ze ślubów wieczystych na stronce to miały takie welony i białe duże kołnierze...

#5 2009-07-26 15:23:33

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.

tak, ale to były zdjęcia sprzed kilku lat.Stare kornety z kołnierzami noszą już raczej tylko siostry w starszym wieku img/smilies/smile
Przydałaby się jakaś augustianka img/smilies/wink
p.s. tak, mówię o polskich augustiankach!

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#6 2009-10-08 18:56:58

.anka.
Gość

Witajcie img/smilies/wink
jakiś czas temu trafiłam na stronę Sióstr Augustianek <polskich> i przyznam że bardzo mnie zainteresowały... img/smilies/wink zapewne duży wpływ na to miała Św Rita, która jest moja ukochaną świętą, która zarazem była augustianką;)
jeśli ktoś zna osobiście jakąś siostrę bądź też wie coś na temat sióstr to bardzo proszę o kontakt img/smilies/wink

z góry dziękuję img/smilies/wink

#7 2012-08-26 18:50:58

Oleńka
Gość

Ma ktoś z nimi kontakt, np w Krakowie?

#8 2012-08-27 13:29:35

Amata
Gość

Oleńka napisał(a):

Ma ktoś z nimi kontakt, np w Krakowie?

Moja koleżanka wstąpiła do ss. Augustianek, w Krakowie na Skałecznej mają dom generalny, strciłam z nią kontakt. Siostry organizują regularnie dni skupienia i rekolekcje. Jeszcze kilka lat temu miały kilka domów, było sióstr około 70. img/smilies/smile

#9 2012-08-27 13:59:17

Oleńka
Gość

Chodzi mi o jedną siostrę, z którą miałam kontakt do 2006 roku...

#10 2012-08-27 15:00:55

Amata
Gość

Oleńko, może skontaktuj się z Siostrami, na pewno uda Ci się odnowić kontakt z tą Siostrą. img/smilies/smile

#11 2012-08-28 20:25:13

Leo
Gość

Co do stroju Sióstr Augustianek. W ostatnim "Leksykonie zakonów" jest zamieszczone stare zdjęcie i opis nowego habitu.

#12 2012-08-30 20:43:32

s_Gabriela
Użytkownik
Imieniny: Vigilia Zwiastowania
Urodziny: Świętego Józefa

Irena napisał(a):

Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus!img/smilies/smile
Znalazła kiedys materiał pro Siostr Augustianek, i bardzo zainteresowała mnie to zgromadzenie.img/smilies/wink
(http://www.augustianki.pl/  Zgromadzenia Sióstr Św. Augustyna)

Kochana Ireno
Siostry Augustianki z Krakowa to wspólnota polska.
Siostry Augustianki od Miłosierdzia Jezusa to skrót od Siostry Kanoniczki Regularne Szpitalne od Miłosierdzia Jezusa i Reguły Świętego Augustyna.
Na świecie istnieje wiele wspólnot augustiańskich, lub zgromadzeń na Regule Świętego Augustyna.
W Polsce chyba z 10 a we Francji naliczyła, się ok 15:)
Odwagi i wytrwałości w poszukiwaniu Twojej drogi ze Świętym Augustynem

"Kochaj i głoś to swoim życiem" Święty Augustyn
Qui coronat te in misericordia (Ps 102, 4)

#13 2013-10-18 22:25:10

jkasia4
Zbanowany

To nowa wersja strony Sióstr Św. Augustyna http://augustianki.pl/

#14 2019-02-25 19:44:57

Przemieniony
Użytkownik

"Boże, Twoja Opatrzność nigdy się nie myli w swoich zrządzeniach..." | Kolekta

Stopka forum