'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2008-04-22 20:49:02

seszelka
Gość

Re: Rodzice...

Jantoska napisał(a):

Świętość nie polega na przemilczaniu niesprawiedliwości.

Jantoska zgadzam się z Tobą w 100%. Nie można milczeć gdy komuś dzieje się krzywda, gdy widzimy, że cos jest inaczej niż być powinno. Gdy właśnie udajemy, że "nie widzimy" stajemy się obojętni, chowamy głowę w piasek udając, że to nas nie dotyczy. Ale czy nie jest tak, że gdy dajemy na coś ciche przyzwolenie a wiemy, że to jest złe lub niezgodne z moralnością itp to czy nie stajemy się współwinni?
Basiek   - tak wiem, że s.Faustyna zachowałaby się tak jak by się zachowała:) Ale nikt z nas nie jest s.Faustyną. Każdy jest (a na pewno powinien) być sobą, i Bóg kocha nas właśnie takimi jakimi jestesmy:)

#52 2008-04-22 21:05:18

Oleńka 89
Gość

Mam nadzieje ze rodzice tez sie pogadza z tym ze chce wstapic ale modlic sie trzeba:)

#53 2012-08-21 23:00:19

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Rodzice..
Ponoć w wielu zgromadzeniach jedynaczki muszą mieć zgodę rodziców. A jeśli takiej zgody rodzic nie wyda- czy powołana ma szanse być przyjęta?

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#54 2012-08-21 23:02:32

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

W innym zgromadzeniu TAK img/smilies/big_smile No chyba, że są jakieś szczególna sytuacja ...tzn sama niem wiem tak myslę sobie głośno może nam coś Siostry jakieś podpowiedzą img/smilies/cool

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#55 2012-08-22 13:28:23

Amata
Gość

Wszystko rozpatruje się indywidulanie. Zdarzają się przecież nawet jedynaczki za klauzurą. img/smilies/smile

#56 2012-08-22 14:59:50

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

ale one ponoć muszą mieć zgode rodziców...

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#57 2012-08-22 16:25:03

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

ja znam zgromadzenia conajmniej dwa, w których jedynaczka MUSI miec zgodę rodziców inaczej nie ma szans na przyjęcie img/smilies/roll

Ale poznałam też klauzurowe zakony, w których takowa zgoda od jedynaczek WOGÓLE nie jest wymagana. Siostry mi napisały, że to życie tej jedynaczki a nie jej rodziców i że Bóg powołuje tych, których chce i gdzie chce.

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#58 2012-08-23 23:04:25

sanderka1000
Użytkownik
Imieniny: 14.08
Urodziny: 11.08

Magda19 napisał(a):

Siostry mi napisały, że to życie tej jedynaczki a nie jej rodziców i że Bóg powołuje tych, których chce i gdzie chce.

Lubię takie podejście! I zgadzam się z tym w 100%. Bóg ma swoje własne plany i wie co robi, wszystko jest po coś. Skoro dał rodzicom jedyne dziecko i teraz chce im je "odebrać" (chociaż w tym miejscu napisałabym, że chce dać jeszcze więcej, bo powołanie zakonne w rodzinie to ogromna łaska) to tylko i wyłącznie Jego inicjatywa i wola.

On jest mój, a ja Jego wyłącznie, jedynie...

Kliknij tu i przekaż swój 1%!

#59 2012-08-26 00:27:42

Dwojnik
Gość

Wydaje mi się, że wstąpienie jedynaczki do zakonu można porównać do wyjazdu osoby bez rodzeństwa za granicę, gdyż często nie zabiera z sobą rodziny. Nie oszukujmy się, dorosłe osoby podejmują decyzje i nie powinny być uzależnione od rodziny.

#60 2019-04-21 10:36:38

petit
Użytkownik

.

Ostatnio edytowany przez petit (2019-06-29 13:38:31)

#61 2019-04-22 13:50:55

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

1. Czy Ty sama wiesz, dlaczego chcesz wstąpić już teraz, a nie po studiach. Nie umiesz wytłumaczyć rodzicom - a czy naprawdę wiesz, dlaczego teraz? Konkretnie?
2. Nie rozumiem na razie problemu z terminem rekrutacji. Rejestrować się (nawet "dla spokoju") można zwykle już w czerwcu (sprawdziłam), a co dopiero w 1. poł. lipca. W czym więc problem co do terminu? Nie zrozumiałam.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#62 2019-04-22 19:41:08

petit
Użytkownik

.

Ostatnio edytowany przez petit (2019-06-29 13:38:51)

Stopka forum