'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2019-03-05 21:43:03

Weronika20
Użytkownik

Skrytki

No i witam bardzo serdecznie. Na początku chcę pozdrowić wszystkich barkowiczów. img/smilies/246 Jestem tu nowa i mam pytanie. Czy jeśli zostałabym skrytką to czy mogę komuś powiedzieć o tym, że nią jestem? Na przykład rodzinie albo koledze z pracy, który na mnie leci? Wiadomo, że bez powodu to nie będę klepać, bo zniszczę sens istnienia takiego zgromadzenia. Ale mamcia to się będzie martwić co się z córką dzieje. Wiem, ze jest kilka tych zgromadzeń, ale nie znalazłam informacji czy wszystkie wymagają by utrzymywać posługę w sekretnym sekrecie tak, że kompletnie nikt nie może wiedzieć. Będę wdzięczna moi bracia i siostry - to tak fajnie brzmi. img/smilies/smile img/smilies/142

#2 2019-04-23 09:49:42

amaretto---kaśka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Skrytki

hej. określeniem "skrytki" niedgyś się nazywało ss zakonne bezhabitowe. One żyją we wspólnotach, w domach zakonnych.  także chcesz czy nie, zmienisz swoje środowisko. w zasadzie nie ujawnia się  publicznie do tego ze jest się s zakonną ale przed rodzicami napewno już tego nie ukryjesz img/smilies/big_smile  życie takich zakonnic polega na ukrytym życiu . nawet między sobą siostry zwracają się przez "pani".   co innego jesli mowa  o instytutach świeckich życia konsekrowanego, których członkinie w większości mieszkają w swoich prywatnych domach i obracają się we własnym środowisku. tu także nie ujawnia się swojej konsekracji.

Stopka forum