'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2014-04-28 10:22:36

Honorat
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 4.09

Orioniści - Małe Dzieło Boskiej Opatrzności

Orioniści - włoskie zgromadzenie zakonne założone w 1893 roku przez św. ks. Alojzego Orione. Pierwsza placówka w Polsce została założona jeszcze za życia ks. Alojzego, który miał szczególną sympatię do Polaków.

Ks. Alojzy Orione pozytywnie wyrażał się o Polsce – powiedział, że gdyby nie był Włochem, chciałby być Polakiem.

Fragment z homilii św. Jana Pawła II wygłoszonej podczas beatyfikacji ks. Orione 26 października 1980 roku:
    „(...) Jest rzeczą dla mnie wzruszającą, gdy pomyślę, że ksiądz Orione miał szczególną miłość do Polski i cierpiał ogromnie, kiedy moja droga Ojczyzna została napadnięta i rozdarta we wrześniu 1939 r. Wiem, że polska flaga biało–czerwona, którą podczas tych tragicznych dni triumfalnie zaniósł w orszaku do sanktuarium Matki Bożej, dotychczas wisi na ścianie jego bardzo ubogiego pokoiku w Tortonie – sam chciał ją tam mieć. W ostatnim pożegnaniu, które ks. Alojzy Orione wygłosił wieczorem 8 marca przed udaniem się do San Remo, gdzie zmarł, powiedział jeszcze : „Ja tak bardzo kocham Polaków. Kochałem ich już jako chłopiec, kochałem ich zawsze. (...) Kochajcie zawsze tych naszych braci (...).”

Zgromadzenie ma na celu pracę wśród ubogich, bezdomnych i odtrąconych przez społeczeństwo. Prowadzi ono także działalność wychowawczą i misyjną.

„Kochać, modlić się, wychowywać sieroty i wyrzutki społeczeństwa do cnoty i pracy, cierpieć i poświęcać się z Chrystusem - to stanowi cel życia. Największym zatem przywilejem jest służba ubogim i odrzuconym” – ks. Alojzy Orione.

Jest również jeden polski błogosławiony z Małego Dzieła Boskiej Opatrzności: Franciszek Drzewiecki FDP (męczennik II wojny światowej).

http://www.orionisci.rel.pl/

"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)
"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

#2 2019-05-25 18:12:37

Przemieniony
Użytkownik

Re: Orioniści - Małe Dzieło Boskiej Opatrzności

Święcenia kapłańskie na oddziale onkologicznym https://twitter.com/OrionePL/status/1131913885672497153

"Boże, Twoja Opatrzność nigdy się nie myli w swoich zrządzeniach..." | Kolekta

Stopka forum