'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2013-05-24 21:16:51

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:
Skąd: spod skrzydeł św. Ojca Ignacego

Re: Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP

a może po prostu w czasie Kapituły- siostry kapitulne podjęły decyzję o zmianie kroju welonu,ale np. siostry starsze, czy te które chciały pozostać przy "starym" welonie  otrzymały na to pozwolenie.


Jezus - moja miłość jest Ukrzyżowany (św. O. Ignacy)

Offline

 

#27 2013-12-01 11:50:19

wariatka
Użytkownik

Re: Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP

Offline

 

#28 2014-08-05 22:08:38

anni
Użytkownik
Imieniny: 26 lipiec
Urodziny: 3 luty
Skąd: Chojnice

Re: Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP

nie wiem, czy to właściwy temat. Natrafiłam na piękną relację ze ślubów sióstr służebniczek. Niektóre siostry mają inny kształt welonu. Zastawiam się czemu?Życie jest zbyt krótkie,
a świat o wiele za mały
aby z nich uczynić pole walki!

Offline

 

#29 2014-08-16 11:32:22

serafinek
Użytkownik
Imieniny: 01.10.
Urodziny: 26.08.
Skąd:

Re: Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP

Anni wygląda na to że w/w linki przedstawiają Siostry Służebniczki Wielkopolskie. To one najlepiej by wytłumaczyły gdzie jest przyczyna.
U nas (Służebniczki Starowiejskie) kiedy była zmiana welonów - część Sióstr pozostało na początku przy dawnych welonach, dopiero później dołączyły do reszty. Być może i tu jest podobna sytuacja. Pod warunkiem że Siostra o której mówisz nie jest misjonarką bo i to może być przyczyną innego nakrycia głowy. Pozdrawiam wakacyjnie img/smilies/smile

Offline

 

#30 2014-08-16 15:24:38

s.AgaM
Gość

Re: Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP

Szczęść Boże !!!
Rozmawiałam ostatnio z naszymi "kuzynkami" -  służebniczkami wielkopolskimi i dowiedziałam się, że mogą po kapitule nosi stary welon, to jest zakrywający włosy i nowy img/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smile . Będąc na uroczystościach w Luboniu, zauważyłam, że większość sióstr, nosi stary welon, w tym nowicjuszki...

 

#31 2015-04-14 22:08:46

nieszczesliwa
Gość

Re: Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP

Dzień dobry i Szczęść Boże wszystkim czytający.
Chyba Bóg chce mnie mieć u siebie. Myślę, że to co czuję to powołanie. Lubie chodzić do kościoła, lubię się modlić - często to robię. Chciałabym wstąpić do zakonu. Czytając spis zakonów w woj., opolskim natknęłam się na Zgromadzenie sióstr NP NMP i aż coś mnie tknęło - to chyba zakon do którego chciałabym wstąpić. Boję się, że jak już wstąpię to zrezygnuję z powodu tęsknoty za rodziną. Mam kilka pytań - może znajdzie się ktoś kto będzie umiał mi na nie odpowiedzieć.
1. W czasie kandydatury mogę mieć telefon przy sobie? (tak jak powiedziałam jestem z zżyta z rodziną i cieżko byłoby mi zyc z dala od nich)
2. Za co będę się utrzymywać w tym okresie?
3. Co się robi dokładnie na kandydaturze?
4. Czy kandydaturę spędza się w domu generalny w leśnicy czy mozna w Opolu?
5. Czy możliwe są wyjazdy do rodziny? np. wieczorami przed modlitwą lub po?
6. Na pierwszej rozmowie z siostrą przełożoną - jeszcze przed wstąpieniem - o co pytają?
7. Macie może adres lub meila do sióstr z którymi mogę popisać o życiu w zakonie?

Przyznam szczerze, że nie znam wszystkich modlitw ani przykazań. Jedynie wierzę w Boga Ojca, Zdrowaś Mario, Ojcze nasz, Aniele Boży i znam 10 przykazań. Wiem powinnam się wstydzić i też wstydzę. czytam teraz Pismo Święte żeby pogłębić swoją płytką wiedzę o Panu naszym. 

Tylko czy ja się nadaję? Mam 22 lata. Pracuję jako kasjerka. Jestem nieśmiałą dziewczyną, która właściwie z nikim nie rozmawia. Nie jestem teraz szczęśliwa. Czegoś mi brakuje. Nie mam matury ( czy to już koniec moich marzeń o zakonie czy brak matury przekreśla wszystko?)

Już teraz nie pamiętam czy chciałam jeszcze o coś zapytać.  Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. To dla mnie bardzo ważne. Dziękuję.

 

#32 2015-04-14 22:39:08

zosiak98
Użytkownik
Imieniny: 15.05
Urodziny: 25.05.1998
Skąd: Poznań

Re: Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP

Myślę że takiej decyzji nie można podejmować pochopnie img/smilies/smile znajdź na stronie sióstr kontakt, zadzwoń, pojedź na rekolekcje no i módl się by Pan Cię prowadził img/smilies/smile Pamiętaj, że On ma dla Twojego życia wspaniały plan, choć nie zawsze jest zgodny z naszym img/smilies/smile

Będę pamiętała w modlitwie img/smilies/smile
Pozdrawiam img/smilies/smile


"Niespokojne serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu" ~ św. Augustyn

Offline

 

#33 2015-04-15 07:39:40

myconviction
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:
Skąd:

Re: Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP

Witaj, nieszczesliwa (obyś szybko wykreśliła z nicka słowo "nie", ponieważ Jezus pragnie Twojego szczęścia i tylko tego!!! img/smilies/smile )! Pierwsze, co mi przychodzi na myśl: nie lękaj się! Z Twojego posta przebija niepewność, lęk. To normalne. W Twoim przypadku głęboko bym się zastanowiła, czy na pewno chodzi o zakon, może Pan Bóg Cię zaprasza po prostu do pogłębiania relacji z Nim? A może jednak zakon, jeśli tak czujesz, to konkretnie pisz z tymi wszystkimi pytaniami do Sióstr Służebniczek!!! Odwagi! img/smilies/smile Z Twoich pytań przebija zatroskanie o rodzinę, Jezus nie chce, byśmy z niej rezygnowali, ale na pewnym etapie życia trzeba tę relację trochę zmienić, a już na pewno wstępując do zakonu (raczej na pewno nie ma zadnej możliwośći odwiedzić rodzinę "przed" lub "po" modlitwach img/smilies/wink ). oddajesz się cała JEzusowi, Zgromadzeniu. Z rodziną można się spotykać, w zakonie czynnym są też urlopy na wakacje itp,  ale tak swobodnie, jak opisujesz, to nie jest. Odwagi i powodzenia! Z modlitwą img/smilies/smile


Kochajcie Miłość, bo Miłość nie jest kochana! - św. Franciszek z Asyżu

Offline

 

#34 2019-05-29 17:29:34

Przemieniony
Użytkownik

Re: Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP

Bł. siostra Faron: w Auschwitz cierpiała i modliła się na różańcu zrobionym z chleba.

https://pl.aleteia.org/2019/04/09/bl-si … -z-chleba/


"Boże, Twoja Opatrzność nigdy się nie myli w swoich zrządzeniach..." | Kolekta

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo