'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2019-08-11 10:09:38

Adriana_klaudia
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: LUTY :)

Pytanie o spowiedź

Witam.img/smilies/smile Pisze ten post bo mam pewne wątpliwości czy powinnam jeszcze raz pójść do Spowiedzi św. A mianowicie... tydzień temu bylam w Spowiedzi. Powiedzialam wszystkie grzechy ale zatailam Swiadomie (ze strachu) jeden grzech, a po spowiedzi na Mszy poszlam do Komunii św. Wiem - zrobiłam coś OKROPNEGO img/smilies/1087
Ale jeszcze tego samego dnia popołudniu poszlam ponownie do Spowiedzi świętej powiedzialam kaplanowi o tym wszystkim, dostalam rozgrzeszenie i wszystko było by dobrze tylko że czytalam dziś, że na tej drugiej spowiedzi powinnam powiedzieć wszystkie grzechy nawet te lekkie skoro ta poranna spowiedź byla nie wazna.
Czy Powinnam trzeci raz przystąpić do Sakramentu Pokuty ? Mam juz mętlik w glowie img/smilies/madimg/smilies/icon_redface
(Nie cierpię na skrupulanctwo.)

Ostatnio edytowany przez Adriana_klaudia (2019-08-11 10:10:19)

#2 2019-08-19 20:39:40

GP
Użytkownik
Imieniny: 12.03
Urodziny: 18.08.

Re: Pytanie o spowiedź

Właściwie to do ważności spowiedzi trzeba wyznać grzechy ciężkie. Jeśli nie wyznasz lekkich - czy to przez zapomnienie, czy przez nieświadomość - spowiedź jest ważna. Grzechy lekkie są odpuszczane w spowiedzi powszechnej. Nie musisz więc kolejny raz się spowiadać.

Bóg jest Miłością! Miejcie odwagę żyć dla Miłości!
Bóg jest Miłością! Nie lękajcie się!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

Stopka forum