'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku
  • Index
  •  » Świadectwa
  •  » świadectwo: Rok w zakonie, wiele lat zagubienia...przepracowane

#1 2019-11-12 22:13:51

mała 262
Użytkownik

świadectwo: Rok w zakonie, wiele lat zagubienia...przepracowane

Witam was. Chciałam z wami podzielić się moim świadectwem.  Wiele lat temu, a dokładnie 7.5 roku temu odeszłam z zakonu. Wiele lat trwało zanim doszłam do siebie. Wstępując miałam 23 lata. Byłam wtedy tak bardzo pewna swojego powołania. Wiele czasu spędzałam w kaplicy, był to moment dla mnie piękny na tam ten czas. Wierzyłam, że to będzie do końca życia. Byłam rok i niespodziewanie tuż przed Nowicjatem rada generalna zdecydowała o moim odejściu. To był szok....niedowierzanie...płacz...totalne załamanie się...nie mogłam zrozumieć. Zmieniłam wtedy otoczenie. Trafiłam w miejsce i ludzi którzy pomogli mi dojść do siebie. Niestety a może stety potrzebowałam terapii. Nie mogłam się odnaleźć. Bardzo cierpiałam, tęskniłam, chciałam być siostrą, a nie mogłam. Wtedy podjęłam decyzje, że dopóki to w sobie nie przepracuje nie podejmę decyzji o kolejnym wstąpieniu. Czułam żal do Boga, do sióstr i byłam pełna rany w sercu. Miałam dobre intencje przecież. Przeszłam wtedy ogromną próbę wiary, czułam się bardzo opuszczona przez Boga. Jednak Bóg o mnie walczył. Postawił na mojej drodze wspaniałych ludzi którym się zwierzyłam i którzy namówili mnie na terapię. Początkowo nie chciałam, ale....w końcu po wielu miesiącach się zdecydowałam. Trwała ona 6 lat. To było 6 lat odkrywania prawdy o sobie, moich motywach wstąpienia, odszukania w sobie moich rzeczywistych pragnień. Zrozumiałam, że poprzez moją złą relację z ojcem uciekałam od życia, mężczyzn i chciałam skryć się w habicie. Życie zakonne było dla mnie ucieczką od życia. Jednak to tam odkryłam, że jestem bardzo niedojrzała emocjonalnie. Walka o siebie i swoją godność trwała wiele lat.  W terapii wybaczyłam, ukoiłam swój ból i przepracowałam wszystko co było trudne. Dziś zakończyłam już terapię. Dziś już to rozdział zamknięty mojego życia.  Jestem w związku i buduję relację z moich chłopakiem.Jestem z Nim bardzo szczęśliwa i czuję że to tak naprawdę tego szukałam, a od tego tak uciekałam. Chodzę do kościoła i oddaje wszystko Jezusowi. Z perspektywy czasu chociaż to co przeżyłam i przeszłam to ogromny ból i ogromne cierpienie to jestem za nie ogromnie wdzięczna....Tak....dziś potrafię to powiedzieć od serca:" Dziękuję Ci Jezu za ten czas i za ten ból " tak...bo ten czas tam sprawił tak naprawdę dużo i gdyby nie ten czas nie odkryłabym wielu rzeczy w sobie, nie żałuję. To był mi bardzo potrzebny czas. Jednak to zaczęłam mówić po 6 latach od odejścia. Trzeba było przecierpieć swoje i ukształtować się. Wierzę, że to był Boży plan dla mojego życia. Chociaż ja pewnie inaczej bym sobie to ułożyła. Dziś wiem, że nie chcę wstępować, nie chcę iść drogą zakonną. Chcę być z moim chłopakiem. Może to droga do małżeństwa? Dziś też widzę, że Bóg był cały czas przy mnie. Ja przeszłam wiele wątpliwości i miałam wielokrotnie ochotę odejść od Niego. Dzisiaj wiem, że On z każdej sytuacji wyprowadza dobro i to pozwala mi jeszcze bardziej mu ufać chociaż jestem słaba.  Tak rozdział mojego życia pt zakon został zamknięty i na samo wspomnienie tego nie czuję bólu, czuję po prostu siłę. Siłę do życia. Dziś żyję i jest mi dobrze......

#2 2019-11-13 23:19:00

Hunia
Użytkownik

Re: świadectwo: Rok w zakonie, wiele lat zagubienia...przepracowane

Dziękuję za świadectwo. Ja mam 23 lat i rozeznaje powołanie. Chciałabym z Tobą porozmawiać. Czy możesz napisać na mój mail:
hunia@interia.pl

• Index
  •  » Świadectwa
  •  » świadectwo: Rok w zakonie, wiele lat zagubienia...przepracowane

Stopka forum