'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2010-07-12 14:48:01

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.

Zielone habity, a właściwie szkaplerze - Orędownicy Baranka

Parę osób swego czasu ekscytowało się kolorem zielonym u samarytanek i samarytan...
oto inna wspólnota:
http://4.bp.blogspot.com/_rcqYAZPxksk/TCzyoll3u0I/AAAAAAAABOQ/isBKnfNe35o/s1600/or%C4%99downicy+baranka.jpg
co prawda na forum pojawil sie juz niegdyś lin do wspólnoty,ale dzis trafiłam na stronę i postanowiłam zalożyć oddzielny wątek: http://www.bellwetheromaha.org/
http://www.cmswr.org
http://mondaymorningreview.files.wordpress.com/2009/07/lamb.jpg

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#2 2010-07-12 16:39:40

francesco
Gość

Re: Zielone habity, a właściwie szkaplerze - Orędownicy Baranka

Sorki ale habity mają straszne! Chociaż jestem przeciw czerni w Kościele.

#3 2010-07-12 16:50:44

Zuzela
Gość

Hm...oryginalne, o gustach się nie dyskutuje img/smilies/smile

#4 2010-07-12 16:59:12

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.

na pewno są widoczni.. img/smilies/wink
mnie osobiście bardzo podoba się krój, ale odcień zieleni już niekoniecznie...

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#5 2010-07-12 17:25:37

fabienne
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

nietwarzowy zwłaszcza dla mężczyzn

#6 2010-07-12 17:34:57

Zuzela
Gość

ale najważniejsza jest miłość i wierność swemu powołaniu,a czy twarzowy, czy nie to drugorzędna sprawa, bo jeżeli Oni się w nich dobrze czują, to wspaniale! trzeba się cieszyć, że są i tacy ludzie img/smilies/smile

#7 2010-07-12 17:59:00

Leo
Gość

Na zielony kolor to nie wyglada. To jakas odmiana niebieskiego koloru.

#8 2010-07-12 18:06:07

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Dla mnie to jest jakiś bardziej turkusowy, morski kolor img/smilies/cool

Czy ja wiem w sumie kiedyś mi się wydawało że w biel jako kolor habitu nie pasuje facetom, ale w sumie teraz myślę, że nie jest źle. img/smilies/smile

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#9 2010-08-12 11:33:20

CFCM
Gość

Witam, jak byście chcieli wiedzieć to jest błękitny kolor szkaplerza nie zielony w....
Poczytajcie opis ich a nie wypowiadajcie sie o kimś, czymś jak nie wiecie i tacy tu uczeni.

#10 2010-08-12 11:38:18

Śliwka
Użytkownik

ale po to takie nerwy?

Pan cię zawsze prowadzić będzie,
nasyci duszę twoją na pustkowiach.
Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród
i jak źródło wody, co się nie wyczerpie.                                       (Iz 58,11)

#11 2010-08-12 11:38:53

Zuzela
Gość

Spokojnie, każdy ma prawo do swojego zdania, a wiadomo, że na zdjęciach wygląda to czasami zupełnie inaczej. Myślę, że nikt tu nie ma złych intencji, tylko różne zdania. Mnie się bardzo podoba taki kolorek img/smilies/wink

#12 2010-08-12 11:55:35

Śliwka
Użytkownik

poza tym to chodzi tylko o kolor!! ja nie mogę... reakcja trochę chyba zbyt jednak nerwowa... img/smilies/hmm

Pan cię zawsze prowadzić będzie,
nasyci duszę twoją na pustkowiach.
Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród
i jak źródło wody, co się nie wyczerpie.                                       (Iz 58,11)

#13 2010-08-12 12:00:06

jadwiga
Gość

Kolor kolorem, ale widać gołym okiem, że bracia są uosobieniem łagodności i pokoju, prawdziwi Orędownicy Baranka. Cha cha cha!

#14 2010-08-12 12:08:57

isia
Gość

z praktycznego punktu widzenia ciekawa jestem jak "utrzymują kolor". Wiadomo, że w przypadku białych habitów są białe, bardziej białe, mniej białe, inaczej białe, nieco kremowe itp. Jak stoi grupa sióstr, które miały habity szyte z różnych beli to ciekawie to wygląda...
A baranek - ten drugi fajny :-)

#15 2010-08-12 12:29:08

kawa
Użytkownik

isia= tak samo jest z czernią czy brązem. nie da się idealnie dobrać koloru dla całej wspólnoty, jeśli habity są szyte w różnym czasie z innych beli materiału img/smilies/wink

sicut ablactatus...

#16 2010-08-14 01:03:42

b.
Gość

prawdą jest.. moja znajoma siostra powiedziała kiedyś: Wy to byście chciały pod linijkę - wyższą przyciąć, a niższą wydłużyć! img/smilies/wink

#17 2010-08-14 10:10:06

Zuzela
Gość

Ale super stwierdzenie img/smilies/big_smile przy naszym niebieskim też to wykorzystam img/smilies/big_smile

#18 2020-05-30 03:56:25

mynia
Moderator

Tutaj informacja, że zgromadzenie zostało zlikwidowane: http://zakonnicy.blogspot.com/2010/07/o … anka.html. Czy ktoś wie jak zweryfikować tę informację lub znalazł wiarygodne źródło informacji?

#19 2020-05-30 20:03:34

green
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Wikipedia nie jest najlepszym źródłem ale tutaj chyba wystarczającym (odnośnik do źródła już też przestał istnieć)
https://en.wikipedia.org/wiki/Intercessors_of_the_Lamb

The 1998 canonical organization was suppressed by Omaha Archbishop George Joseph Lucas in 2010[1] and no longer exists. The 1980 legal organization, Intercessors of the Lamb, Inc., continues to exist but is disassociated from the Roman Catholic Church.

Czyli konsektowani zostali rozwiazani, aświeccy nadal prowadzą ten ich dom rekolekcyjny ale... z tego zdania należy wnioskować, że są poza Kościołem Katolickim

Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Stopka forum