'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.

Kopiowanie, cytowanie całości lub fragmentów wypowiedzi użytkowników forum, bez ich zgody, jest zabronione.

PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2009-04-08 14:44:10

Vera1
Gość

Ośrodki wychowawcze dla dziewcząt

Potrzebuje waszej pomocy otórz poszukuję ośrodków wychowawczych prowadzonych przez siostry  które zajmowałyby się resocjalizacją nieletnich.Moja dobra zanajoma sama wychowuje swoją córkę i  ma  z nią straszne kłopoty wychowawcze  grozi jej zakład poprawczy ale słyszała że są ośrodki prowadzone przez siostry i jeżeli wyrażą zgodę to sąd raczej zgadza się na zamianę poprawczaka na taki ośrodek jeżeli jest to pierwszy raz.Bardzo mi na tym zależy bo sami wiecie że z poprawczaka mało kto wychodzi lepszy a Kaśka jest dobrą dziewczyną tylko się pogubiła w życiu.

#2 2009-04-08 15:51:35

Rafcio
Gość

Re: Ośrodki wychowawcze dla dziewcząt

Hmmm. Siostry MB Miłosierdzia w Krakowie prowadzą ośrodek wychowawczy dla młodzieży.

#3 2009-04-08 16:12:02

Magi
Gość

cos z tego spisu:
http://www.opoka.org.pl/struktury_kosci … iecka.html

Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej
w Jabłonowie Pomorskim
http://www.pasterki.diecezja.torun.pl/

#4 2009-04-08 16:16:09

ktoś23
Gość

Z tego co pamiętam to szarytki też prowadzą ośrodki szkolno-wychowawcze między innymi w Poznaniu

#5 2009-04-08 20:19:41

annuarita_1
Użytkownik
Imieniny: 27 sierpień
Urodziny: 19.01

siostry benedyktynki w warszawie na ulicy kawęczyńskiej

#6 2009-04-09 13:46:24

Vera1
Gość

Dzięki ,a wiecie może coś o ośrodku Sióstr Służebniczek ktoś mi o nim wspominał ale nie wiem które to Służebniczki

#7 2009-04-09 14:28:09

Rafcio
Gość

Wiesz! Ponoć są takie służebniczki ale to pod znakiem zapytania! Lepiej pytać u "tych sprawdzonych" sióstr:) Pozdrawiam.

#8 2009-04-09 15:36:24

renia.goralska
Gość

siostry Pasterki w Poznaniu

#9 2009-04-09 17:57:47

luckoradversity
Gość

a siostry Pasjinistki św.Pawła od Krzyża??Chyba też prowadzą.Nie jestem do końca pewna.Za tą dziewczynę proponuję odmawiać nowennę ...

#10 2009-04-15 10:29:31

Vera1
Gość

Wielkie dzięki za pomoc ode mnie i pani Karoliny. Kaśkę zgodziły się warunkowo przyjąć siostry Pasterki oraz Służebniczki a teraz sąd zadecyduje do którego ośrodka trafi.Ja tylko moge się modlić żeby wykorzystała szansę i podniosła się z tego upadku bo pobyt u sióstr to najlepsze co mogło ją spotkać.

#11 2009-04-15 10:43:35

renia.goralska
Gość

no to chociaz tyle dobrego=super naprawde,moze sie zmieni ta dziewczyna...

#12 2009-04-15 11:31:16

helena
Gość

Rafciu z ust mi to wyjąłeś. Też miałąm na myśli Siostry MBM

#13 2009-04-15 13:01:42

Rafcio
Gość

No widzisz Heleno jakim jestem dobrym "prorokiem" (oczywiście to żart!)

#14 2009-04-19 12:02:28

Naaomi
Gość

Hmmm, a dlaczego własnie te Siostry a nie inne?? Pytam bo takie ośrodki prowadzą też swoje własne szkoły i fajnie byłoby trafić na interesujący profil. W Krakowie siostry mają zespół szkół gastronomicznych, pod Warszawą tylko zawodówkę. Radzę dobrze się nad tym zastanowić bo jeśli zbuntowany, młody człowiek będzie musiał uczyć się zawodu, którego zupełnie nie polubi to nic dobrego z tego nie wyjdzie...

#15 2009-04-19 13:09:37

Rafcio
Gość

O no właśnie Naaomi ma rację, trzeba zwrócić na to uwagę..

Stopka forum