'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-02-14 14:50:26

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Instytut świecki czy zakon bezhabitowy dla policjantki

Mam takie pytanie w imieniu swej kolezanki.Nie wiem jak jej pomoc.
Więc chciała by wstapic do zakonu np:rolleyes:.Honoratek,życ w swiecie i pracować jako policjantka.
O ile sie nie mylę(nie interesuje sie zgrom.bezhabit.lub istytut.świeck.) to tez jest zakon,i jesli ma powolanie musi sie oddac sluzbie Bogu,jej drugie pragnienie musi zostac odłozone.Naczytalam sie trochę,
wyczytalam ze siostry takie pracuja tu i tu,jako pielegniarki,katechetki,socjologowie itp.ale o policji nie słyszalam.
Czy jest to mozliwe?
Juz nie pamiętam ale ktos tutaj pisał ze mysli o trzecim zakonie czy jakos tak,moze ktos tez interesuje sie instyt.swieckimi.
Czy mozna połączyc powolanie (choc ja troche inaczej to rozumiem,bo jesli mam powlanie by sluyzyc Bogu to policja powinna zejsc na 2plan) z zamilowaniem do policji?

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#2 2007-02-14 15:58:11

malpiszonek
Gość

Re: Instytut świecki czy zakon bezhabitowy dla policjantki

Trzeci zakon jak najbardziej... Duże rodziny zakonne mają swoje trzecie zakony (dominikanie, franciszkanie..)... zajrzyj na mibę, tam są linki do trzecich zakonów... Jeśli rozezna, że takie jest jej powołanie, to pewnie da się jedno z drugim połączyć...
Trochę to nawet do moich dylematów podobne (kocham ratownictwo medyczne i też nie wyobrażam sobie pracy w jakiejś innej działce... no... z wyjątkiem pracy w zgromadzeniu img/smilies/smile.. teraz już takiego dylematu nie mam...  niemniej wiem, jak to jest mieć upodobanie do służb.. mundurowych..he he...

#3 2007-02-14 18:08:39

piccolina
Gość

Konsekracja i życie w świecie to jedno z najpiękniejszych i trudnych powołń. Konsekrowani Bogu, żyją w śród ludzi głosząc Dobrą Dowine w środowisku w którym pracują, swoją postawą, swoim postępowaniem. Są najbardziej wysuniętą częścią ewangelizacyjną kościoła. Mają dostęp do środowisk do których bardzo trudno przedostać się np. siostrom zakonnym czy księżom. A co dla mnie jest w nich najpiękniejsze? To, że są ukryci przed ludzmi. Jak mniszka ukryta za klauzurą, tak oni ukryci są w świecie. O ich konsekracji bardzo często nie wiedzą nawed najbliźsi. Bardzo często się zdarza że idąc do lekarza, na pocztę czy innej intytucji ma się doczynienia włanie z taką osobą nie wiedząc o tym. Dlatego nie widzę problemu, żeby twoja koleżanka była policjantką i osobą konsekrowaną. Wręcz przeciwnie, swoją postawą mogłaby dużo wnieść do środowiska w którym by pracowała. Kściól jest bogaty w charyzmaty. To w nim najpiękniejsze, że każdy może w nim odnaleść swoje miejsce  img/smilies/smile

#4 2007-02-14 18:21:37

bepik1
Użytkownik
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

tak tak,tylko ze ona mi wspomniała o honoratkach,ale to jest zakon niehabitowy,i raczej mają swoja formację.Tak wyczytałam,wiec tak ja mysle nie mogłaby podjac takiej pracy.Siostry te zyja tez w swych zgromadzeniach.Jesli taki ''nakaz ''by dostala nie moglaby wypelniac swego zamilowania do policji.
Dlatego pomyslalm wlasnie o instyt.swieckich.

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#5 2007-02-14 18:51:15

fr_giovanni
Gość

piccolina napisał(a):

Dlatego nie widzę problemu, żeby twoja koleżanka była policjantką i osobą konsekrowaną. Wręcz przeciwnie, swoją postawą mogłaby dużo wnieść do środowiska w którym by pracowała. img/smilies/smile

img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile Tym bardziej!!! Dlatego drżyjcie piraci drogowi - nie będzie żadnych lapówek. img/smilies/wink ..........to też ewangelizacja img/smilies/smile

#6 2007-02-14 22:17:46

bepik1
Użytkownik

dziękuję bede drukować jej wasze wypowiedzi.Mowiłam ze zamieszcze takie pytanie img/smilies/smile) ona nie ma netu,wiec w jakis tam sposob chcę jej pomoc.
img/smilies/smile)

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2007-02-14 22:18:18)

św. Karol Boromeusz.

#7 2007-02-14 23:04:59

mavro
Gość

To piękne bepik1 img/smilies/smile Pomodlę się za Twoja znajomą
Mam nadzieję że wszystko się ułoży i że zrobi tak, jak podpowie jej serduszko;)

#8 2007-02-17 15:19:21

bepik1
Użytkownik

''(członkowie III Zakonu) żyją w świecie - mają swoje rodziny, pracę (każdy zawód byle był godny i uczciwie wykonywany). Pomimo tego przebywania "w świecie" są bardzo silnie duchowo związani z Rodziną danego zakonu''

Naczytałam się w portalu.Myślę ze w III zakonie,instyt.swieckich mogłaby spokojnie wypełnić swoje ''powolania''.
Ale czy w zakonie niehabitowym jest taka mozliwosc?
Byłam na stronach tych zgromadzen.Przeczytałam ze siostry rowniez zyja w swiecie,ale pracują jako katechetki,pielegniarki itp.Czy mozliwe byloby przyjecie do takiego zgromadzenia?
Napisałam do tych zgromadzeń,czekam i czekam na odpowiedź.
Może ktoś z Was wie, coś więcej na ten temat.
img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2007-02-17 15:23:46)

św. Karol Boromeusz.

#9 2011-04-30 02:34:55

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

No, policjantki to w naszej  wspólnocie akurat dotąd nie ma (i nie słyszałam, by wcześniej była) - ale mozaika zawodów jest dosyć bogata. Choć da się też znaleźć pewne wyraźne tendencje (przewagę niektórych typów zawodów). Nie widzę formalnych przeciwskazań do tego, by osoba świecka konsekrowana była policjantką.

Ostatnio edytowany przez hannaturno (2011-04-30 13:09:22)

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#10 2012-04-20 10:23:17

Dzastis
Użytkownik

piccolina : A to ciekawe ze tak piszesz ze każdy może służyć Bogu. Tylko czemu osoby z niepełnosprawnoscią fizyczna nie mogą? Z tego co się zorientowałam to jest zakon jakiś dla dziewczyn niewidomych i dla osób z zespołem Downa ale żeby był zakon jakiś dla dziewczyn z lekkim porażeniem mózgowym to jeszcze nie znalazłam img/smilies/sad( ;(( Ps. Bardzo proszę jak któs z was ma jakieś informacje na temat dziewczyn niepełnosprawnych (w lekkim stopniu) które miałyby szanse wstąpić do zgromadzenia możecie do mnie napisać ?? dziekuje :*

Ostatnio edytowany przez Dzastis (2012-04-20 10:25:21)

Trzy słowa które wprawiają mnie w błogi spokój to:
Pokój,Harmonia,Dobro

Jedyną wierną do końca miłością jest Jezus Chrystus

#11 2012-04-20 13:02:08

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Służyć Bogu może absolutnie każdy, kto tego chce, choć być może nie zawsze w taki sposób, jaki sam by tego chciał... I rozumiem, że jest to bardzo trudne do przyjęcia.
Jest taka bardzo ciekawa postać, Marcel Van... Azjata, Wietnamczyk, męczennik, który od małego dziecka bardzo, najbardziej w życiu chciał być księdzem, poniósł wielkie ofiary dla tegio pragnienia, ale  Pan Bóg był innego zdania.
I Van to zrozumiał.

Niewielki stopień niesprawności fizycznej nie wyklucza zaangażowania w życie instytutu świeckiego, jeżeli dana osoba ma prawdziwe powołanie do takiego stylu życia, i co za tym idzie - także jest w pełni sprawna psychicznie, intelektualnie, wystarczająco dojrzała, zdolna do podjęcia pracy, utrzymywania się, samodzielności, niezależnosci od rodziny itp.  Krótsza noga, brak ręki, poważnie  skrzywiony kręgosłup,  niedosłuch, daltonizm itp. itd. nie są same w  sobie decydującymi przeszkodami.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#12 2012-04-20 15:41:51

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

hannaturno napisał(a):

Służyć Bogu może absolutnie każdy, kto tego chce, choć być może nie zawsze w taki sposób, jaki sam by tego chciał... I rozumiem, że jest to bardzo trudne do przyjęcia.
Jest taka bardzo ciekawa postać, Marcel Van... Azjata, Wietnamczyk, męczennik, który od małego dziecka bardzo, najbardziej w życiu chciał być księdzem, poniósł wielkie ofiary dla tegio pragnienia, ale  Pan Bóg był innego zdania.
I Van to zrozumiał.

myślę, że to taka mała dygresja - a bardzo ważna. czasami nasze pragnienia i plany wkładamy w Usta Pana Boga i świecie w to wierzymy. potrzeba więcej modlitwy przy rozeznawaniu - za czyją wolą idziemy - Bożą czy swoją...

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#13 2012-06-21 22:47:36

arten
Użytkownik
Imieniny: 10.10
Urodziny: 14.08

Ostatnio czytałam wywiad z siostrą ze Wspólnoty Jerozolimskiej - w swojej wypowiedzi nawiązała do tego, że jedna z sióstr, bodajże we Francji pracowała jako policjantka img/smilies/smile
źródło: http://ekai.pl/wydarzenia/wywiad/x28269 … cu-miasta/ :] Także w zakonie też się da.

Sprawiasz na mnie wrażenie, że nosisz serce na dłoni, jakbyś pokazywał towar na sprzedaż: Kto chce kupić?
Jeśli się na nie nikt nie skusi zdecydujesz je ofiarować Bogu.
Czy sądzisz, że tak postępowali święci?

św. Josemaria Escriva de Balaguer

Stopka forum