'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-08-13 17:38:23

peggy_blue
Gość

Wspólnoty świeckie

Witam na forum img/smilies/smile
Jestem ciekawa, co myślicie o wspólnotach życia, w których są zarówno małżeństwa, jak samotne osoby konsekrowane (w habitach i bez...). Chodzi mi o takie wspólnoty, jak na przykład Chleb Życia (prowadzi schroniska dla bezdomnych, w Polsce znaną osobą z tej wspólnoty jest siostra Małgorzata Chmielewska), Arka (zajmująca się upośledzonymi dziećmi, jej założycielem jest Jean Vanier), czy Wspólnota Błogosławieństw (inspirująca się judaizmem, założona przez Brata Efraima).

#2 2007-08-13 18:02:21

ania
Gość

Re: Wspólnoty świeckie

Duch wieje kędy chce... To świetnie, że ludzie porafią wsłuchiwać się w Jego szept i nie boja się nowego img/smilies/big_smile

#3 2007-08-13 22:25:44

lucky
Gość

Ja jak najbardziej jestem za, jeśli tylko służy to innym i Bogu to czemu nie? w dobrym celu jest to założone, więc bardzo dobrze, że powstają i takie wspólnoty:)

#4 2007-08-14 11:13:09

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

We wspolnocie Chleb życia przechodzilam tzw szkole życia img/smilies/smile bylo to w Warszawie img/smilies/smile Takie wspolnoty to blogoslawienstwo img/smilies/big_smile

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#5 2007-08-14 11:56:20

Tusia
Użytkownik
Imieniny: 29.07
Urodziny: 29.05.

podpisuje pod tym co co napisała JA... takie wspólnoty to błogosławieństwo...

"W spojrzeniu Twym moja siła; Doświadczasz mnie i w spojrzeniu Swym pozwalasz mi wstać...
Bo kiedy patrzę, w Twoje oczy. Pokój mnie ogarnia i pewność, że Ty jesteś ze mną i pozwalasz kochać...."
http://www.franciszkanki-rodzinymaryi-poznan.pl

#6 2007-08-14 12:02:50

luckoradversity
Gość

To wspaniale , że sa takie wspólnoty , w ten sposób uczą się żyć w raz z Jezusem:)czyż to nie cudowne??

#7 2007-08-19 19:22:41

Magdalena
Gość

Ja oczywiście również się zgadzam, że to kolejny wspaniały pomysł Ducha Świętego img/smilies/smile I kolejne cenne inicjatywy, które narodziły się we Francji te kilkadziesiąt lat temu...

No i cieszę się, że cały czas są otwarci na głos Ducha Świętego i potrafią rezygnować ze złych pomysłów, otwierając się na te dobre. To najważniejsze  img/smilies/smile

#8 2009-09-21 20:48:08

poziomka
Gość

peggy_blue napisał(a):

Arka (zajmująca się upośledzonymi dziećmi, jej założycielem jest Jean Vanier)

Dziećmi raczej nie. Dorosłymi.

#9 2009-09-22 19:54:50

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.

poziomka napisał(a):

peggy_blue napisał(a):

Arka (zajmująca się upośledzonymi dziećmi, jej założycielem jest Jean Vanier)

Dziećmi raczej nie. Dorosłymi.

poziomka ma rację, że raczej dorosłymi, ale są także wspólnoty przyjaciół, rodzin "Wiara i Światło", które z racji swojego dziedzictwa należą duchowo do Arki i tam są zarówno dzieci jak i dorośli. Ale z tego co wiem zdarzało się, że do domów były przyjmowane osoby niepełnoletnie img/smilies/wink

Podobnie jak moi poprzednicy w wypowiedziach uważam, że te wszystkie wspólnoty to dar i błogosławieństwo....
ech..marzę, że pewnego dnia na nasze ziemie zawita także Rodzina Św.Józefa img/smilies/142

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#10 2012-06-22 22:46:51

arten
Użytkownik
Imieniny: 10.10
Urodziny: 14.08

Ciekawa i świeżutka pozycja o nowych wspólnotach w Polsce (zarówno świeckich jak i życia konsekrowanego) : http://www.wiez.pl/Nowe-wspolnoty-w-nbs … rta,id,280

Sprawiasz na mnie wrażenie, że nosisz serce na dłoni, jakbyś pokazywał towar na sprzedaż: Kto chce kupić?
Jeśli się na nie nikt nie skusi zdecydujesz je ofiarować Bogu.
Czy sądzisz, że tak postępowali święci?

św. Josemaria Escriva de Balaguer

Stopka forum